КВУ: Рада встановила рекорд: за три роки - 10 тисяч законопроектів

КВУ: Рада встановила рекорд: за три роки - 10 тисяч законопроектів

Укрінформ
У Верховній Раді нинішнього скликання зареєстровано понад 10 тисяч законопроектів, що є рекордним порівняно з відповідними показниками парламентів минулих скликань, найпродуктивніші фракції - ВО "Батьківщина" та Радикальної партії Ляшка.

Такі дані оприлюднив у середу Комітет виборців України на своїй сторінці у Facebook.

"Верховна Рада VIII скликання подолала позначку в 10 тис. зареєстрованих законопроектів, встановивши національний рекорд за кількістю розроблених законодавчих ініціатив. Станом на 13 вересня у ВР зареєстровано 10 038 законопроектів (із них 5,6 тис. проектів законів та 4,2 – постанов)", - йдеться у повідомленні.

За даними КВУ, це суттєво перевищує показники парламентів попередніх скликань. Зокрема, у ВР VII скликання за весь час роботи було зареєстровано 7,4 тис. законопроектів, у ВР VI скликання (за перші три роки) – 8,1 тис., ВР V – 3,3 тис., ВР IV (за перші три роки) – 7,6 тис.

У КВУ зауважили, що з 10 тис. зареєстрованих законопроектів 9097 подали народні депутати, ще 806 ініціював уряд і 135 – Президент.

Читайте також: Гройсман розраховує, що Рада схвалить пенсійну реформу наступного тижня

Серед фракцій та груп ВР найбільш «продуктивними» є ВО «Батьківщина» та Радикальна партія Олега Ляшка. В середньому один депутат «Батьківщини» за три роки роботи став автором 96 законопроектів, РПЛ - 66, «Самопомочі» - 41, «Народного фронту» – 40, «Волі народу» - 33, БПП – 32, «Відродження» - 26, «Опозиційного блоку» - 19.

За словами голови КВУ Олексія Кошеля, цифрою в 10 тис. законопроектів парламент побив "абсурдний рекорд законотворчості", оскільки більшість з цих документів не мають шансів бути ухваленими.

"Проблема полягає в тому, що абсолютна більшість цих документів не мають шансів бути прийнятими. За статистикою, законами стають лише 12% законодавчих ініціатив, решта – припадають пилом в Апараті ВР. При цьому кожен документ, навіть найбільш безглуздий, вимагає оцінки профільних управлінь та комітетів ВР, що суттєво ускладнює роботу парламенту. Депутати фактично зловживають правом законодавчої ініціативи, реєструючи щомісяця сотні нових проектів законів. У той же час якість розроблених документів часто є низькою, що, однак, не заважає депутатам хизуватися своєю «продуктивністю", - підкреслив Кошель.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-