Кабмін відмовив у призначенні Шолойко на посаду держсекретаря МОЗ

Кабмін відмовив у призначенні Шолойко на посаду держсекретаря МОЗ

731
Ukrinform
Кабінет міністрів України ухвалив не призначати Наталію Шолойко державним секретарем Міністерства охорони здоров’я України та оголосити новий конкурс на цю посаду.

Про це повідомили у прес-службі МОЗ.

"Відповідно до статті 56 Закону України "Про запобігання корупції" Секретаріатом Кабінету міністрів України було проведено спеціальну перевірку Наталії Шолойко через Національне агентство державної служби. За результатами зазначеної перевірки ДФС встановлено факт надання останньою недостовірних відомостей про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік. Зокрема "виявлено розбіжності в інформації про загальну суму сукупного доходу Наталії Шолойко та членів її сім’ї – декларантом зазначені менші суми доходів", – зазначається в повідомленні.

Також, згідно з роз’ясненнями НАЗК, у разі призначення Шолойко на посаду Державного секретаря МОЗ в неї може виникнути "суперечність між її приватним інтересом та службовими повноваженнями".

"Через ризик виникнення конфлікту інтересів та великий суспільний резонанс навколо призначення Наталії Шолойко державним секретарем МОЗ, урядом було ухвалене рішення переоголосити конкурс на цю посаду. Дуже сподіваюся побачити на наступному конкурсі професіоналів, готових разом з командою міністерства реформувати систему охорони здоров'я", – прокоментувала це рішення в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Читайте також: МОЗ не радить вживати ліки російського виробництва

У МОЗ нагадали, що у грудні 2016 року комісія з державної служби обрала Наталію Шолойко на посаду державного секретаря Міністерства охорони здоров’я. Проти цього призначення виступили ряд громадських організацій, звинувативши Шолойко в конфлікті інтересів. Справа в тому, що вся сім’я кандидатки пов’язана з фармацевтичним бізнесом.

Її чоловік Олександр Хейломський – співзасновник фірми "Рідан" та заступник голови правління ПрАТ "Індар", що спеціалізується на виробництві генно-інженерних інсулінів.

У 2012-2015 рр. ПрАТ "Індар" фігурував у кримінальному провадженні СБУ щодо розкрадання коштів в особливо великих розмірах на суму близько 500 млн грн.

А донька кандидатки Тетяна Хейломська очолює фірму "МВВ Інструментс", яка відома постачанням медичного обладнання для ПрАТ "Індар" за завищеними цінами. Співвласником цієї фірми є свекор Шолойко – Борис Хейломський.

Окрім того, два місяці до обрання її головним претендентом на посаду державного секретаря МОЗ Наталія Шолойко проходила конкурс на голову Держлікслужби, де "забула" вказати в декларації, що її сім’я працює у фармацевтичному бізнесі. Тоді кандидатуру пані Шолойко було відхилено саме через те, що вона приховала цю інформацію від конкурсної комісії.

У відкритому зверненні до Кабінету міністрів ГО "Центр протидії корупції", Transparency International Ukraine та БФ "Пацієнти України" вказують на конфлікт інтересів та зв’язок Шолойко з фармацевтичною індустрією.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-