Лист Януковича до Путіна є офіційним документом ООН - прокурор

Лист Януковича до Путіна є офіційним документом ООН - прокурор

Укрінформ
Сторона обвинувачення в судовому процесі у справі про держзраду Віктора Януковича переконана в автентичності листа екс-президента до президента РФ Володимира Путіна щодо введення російських військ в Україну.

Про це заявив журналістам прокурор Генеральної прокуратури Руслан Кравченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Взагалі не буде ніякого шансу (у захисту довести несправжність документа - ред.), на думку сторони обвинувачення, тому що обвинувачення має великий обсяг беззаперечних доказів, які доводять, що даний лист був. Я особисто отримав у секретаріаті ООН дане звернення Чуркіна (про визнання листа Януковича до Путіна офіційним документом ООН - ред.), до якого він додавав копію цього листа Януковича, і всі ці документи разом із зверненням Чуркіна та заявою Януковича були визнані офіційними документами Ради безпеки ООН. Нами це (копії документів - ред.) отримано в законний спосіб, відповідно до норм КПК України», - сказав Кравченко, відповідаючи на запитання журналіста, чи не зможе захист Януковича довести фальшивість цього документа, враховуючи те, що у обвинувачення є лише копія листа Януковича до Путіна.

Як повідомляв Укрінформ, 29 червня Оболонський райсуд Києва ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Читайте також: Справа про держзраду: адвокат Януковича просить "викреслити" з доказів лист до Путіна

У четвер, 10 серпня, суд розглянув низку доказів, серед яких - протокол огляду сайта президента РФ, на якому було виявлено текст звернення Президента РФ Володимира Путіна до Ради федерацій РФ з питання надання дозволу на використання Збройних сил РФ на території України, відеозапис засідання Ради федерацій РФ, на якому було підтримано це звернення і проголосовано за надання цього дозволу, протокол огляду сайту Ради федерацій РФ, на якому було розміщено ухвалену постанову від 1 березня щодо дозволу на введення військ в Україну.

Суд також дослідив стенограму засідання Ради безпеки ООН від 1 березня 2014 року, де виступив тодішній екс-постпред України, стенограму засідання і частину відеозапису засідання  РБ ООН від 3 березня 2014 року, на якому постпред Росії при ООН зачитував звернення Януковича до Путіна з проханням ввести війська в Україну "для відновлення миру і порядку на Україні" і продемонстрував фотокопію цього звернення.

Було досліджено також звернення тодішнього постпреда РФ в ООН Віталія Чуркіна щодо визнання листа Януковича до Путіна офіційним документом ООН.

На судовому засіданні досліджено і частину відеозапису з прес-конференції Путіна від 4 березня 2017 року, коли президент РФ говорив про введення військ ЗС РФ на територію України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-