Вищий адмінсуд залишив у силі зняття недоторканності з Клюєва

Вищий адмінсуд залишив у силі зняття недоторканності з Клюєва

Укрінформ
Вищий адміністративний суд відмовився задовольнити позов позафракційного депутата Сергія Клюєва та скасувати постанови Верховної Ради про зняття з нього депутатської недоторканності та надання згоди на затримання і арешт.

Відповідне рішення від 24 липня поточного року опубліковане у Реєстрі судових рішень.

"В задоволенні позову особа-2 до Верховної Ради України, третьої сторони Генеральної прокуратури, про визнання незаконними дій і рішень Верховної Ради та визнання протиправними та скасування постанов Верховної Ради за № 959-VIII, № 960- VIII, № 961-VIII від 28.01.2016р. - відмовити", - йдеться у резолютивній частині рішення суду. 

Водночас прес-секретар ВАСУ Галина Гаєвська у коментарі агентству зазначила, що "особа-2" - це народний депутат Сергій Клюєв.

Читайте також: Найбільші прогульники у Раді - депутати від Опоблоку та "Волі народу"

Народний депутат просив суд скасувати постанови ВР від 28 січня 2016 року про зняття з нього депутатської недоторканності, надання згоди на затримання і арешт, а відповідні подання - повернути генпрокурору.

У позові Клюєв аргументував свою позицію тим, що 22 грудня 2015 року генпрокурор не брав участі у засіданні Комітету з питань регламенту й організації роботи Верховної Ради, а присутнім був його заступник, що, на думку позивача, суперечить Регламенту ВР. 

Також депутат звертав увагу на інші, на його думку, процесуальні порушення при розгляді ВР подання про надання згоди на його затримання та арешт. Зокрема, Клюєв зазначав, що подання генпрокурора не було оголошено головуючим на пленарному засіданні та було порушено процедуру обговорення питань про притягнення його до кримінальної відповідальності. Також Клюєв вказав, що подання стосовно нього розглянули з порушенням терміну - через 36 днів замість встановлених 7 днів.

У свою чергу колегія суддів з`ясувала, що тодішній генпрокурор Віктор Шокін під час розгляду подання у комітеті перебував у відпустці, а тому його обов’язки виконував його заступник Роман Говда.

Таким чином суд дійшов висновку, що участь виконувача обов'язків генпрокурора на засіданні комітету та під час розгляду подань у залі ВР була такою, що відповідала вимогам закону про регламент.

Клюєв може оскаржити дане рішення ВАСУ у Верховному суді.

Як повідомлялося, у січні 2016 року парламент дав дозвіл на арешт Сергія Клюєва. Він є фігурантом у кількох справах, у тому числі щодо махінацій із оформленням резиденції Януковича в Межигір'ї. У 2015 році Клюєв втік з України.

Інтерпол зняв з розшуку колишнього президента Віктора Януковича та його оточення, в тому числі і Сергія Клюєва у травні 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-