Ващиковський не бачить "зростання націоналізму" в Україні

Ващиковський не бачить "зростання націоналізму" в Україні

1887
Ukrinform
Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський, заявив, що не бачить посилення націоналістських тенденцій в Україні.

Про це він сказав в інтерв'ю "Комерсантові", відповідаючи на запитання журналіста про нібито посилення націоналістських тенденцій на заході України.

"Я не погоджуся. Один із моїх заступників кілька днів тому був у Львові. І у нас немає інформації про зростаючий націоналізм в Україні. Звичайно, конфлікт підігрівають антиросійські настрої на всій території України. Але зростання націоналізму, у тому числі антипольського, ми не бачимо", - сказав польський міністр.

Читайте також: Польща заявила про неможливість співпраці з РФ у справі про "смоленську катастрофу"

Він також підкреслив, що російський журналіст використовує неправильний термін "ополченці" щодо бойовиків на Донбасі, зазначивши, що варто називати їх "сепаратистами". "Я повинен ще торкнутися використовуваного вами терміну "ополченці" - ще раз хочу підкреслити, що це сепаратисти, оскільки як по-іншому назвати людей, які виступають проти легітимної влади?» - сказав Ващиковський.

Відповідаючи на запитання про нібито "героїзацію УПА" в Україні, польський міністр зазначив: "Україна беззвітно намагається сформулювати, намацати свою історичну ідентичність, щоб закласти основу для патріотизму - хоча хтось може назвати його націоналізмом. Це нормальна тенденція. Але наша порада (українцям - ред.): не будуйте історичну ідентичність на особі, наприклад, Шухевича. Від цього можуть постраждати європейські спрямування України. Адже члени ОУН-УПА брали участь не лише у злочинах проти поляків, але і в голокості".

Ващиковський також нагадав, що минулого року, у грудні, коли Президент України Петро Порошенко був у Польщі, вони обговорювали цю проблему й запропонували рішення: спробувати спертися на досвід і приклад Ізраїлю, досвід переосмислення голокосту, будівництва меморіалу "Отрута ва-Шем". "Давайте нагородимо тих, що вижили, виділимо тих українців і поляків, хто дійсно рятував людей під час війни і після неї", - сказав глава МЗС Польщі, додавши, що в спільній історії Польщі й України є ж особи, які зробили багато добра.

В той же час Ващиковський підкреслив, що для Польщі "проблема України з Бандерою" не є ключовою: "Можу сказати, що для поляків, хоча вони в курсі цієї проблеми, вона не ключова. Ми пам'ятаємо. Ми не забудемо про Волинську різанину, ми знаємо, що йде прославляння УПА. Але це не означає, що ми забудемо, наскільки незалежна і суверенна Україна важлива для безпеки в нашій частині Європи. Ми, як і раніше, готові співпрацювати з Україною і підтримувати її", - зазначив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-