Тransparency закликає оприлюднити рішення суду про конфіскацію "грошей Януковича"

Тransparency закликає оприлюднити рішення суду про конфіскацію "грошей Януковича"

1104
Ukrinform
Transparency International закликає Верховну Раду добиватися офіційного оприлюднення результатів судового процесу, в рамках якого було прийнято рішення про конфіскацію $1,5 млрд активів, викрадених за часів екс-президента Віктора Януковича.

Про це повідомляє Transparency International Україна.

"Конфіскація приблизно $1,5 млрд є безпрецедентним рішенням в межах корупційної справи в Україні. Однак існують питання щодо легітимності процесу конфіскації. Це рішення може бути оскаржене тими особами, чиї активи були конфісковані, у разі якщо не було дотримано відповідних судових процедур та, відповідно до українського законодавства, виконання існуючої вимоги щодо офіційного оприлюднення вироку суду", - йдеться в заяві ТІ.

Як зазначив голова Transparency International Хосе Угас, "це важлива справа, і вона повинна бути проведена належним чином та максимально прозоро. Ми вітаємо генерального прокурора Луценка з вилученням цих активів, однак неоприлюднене рішення суду викликає серйозну стурбованість з приводу професіоналізму та прозорості Генеральної прокуратури".

За словами Угаса, "треба не дати можливість особам, які вкрали майно, оскаржити рішення на технічно-правових підставах".

Читайте також: Півтора мільярди Януковича Луценко пропонує віддати на медицину й транспорт

Як повідомлялося, Краматорський міський суд Донецької області дозволив конфіскацію заарештованих $1,5 млрд, які належали оточенню Януковича.

28 квітня Президент Петро Порошенко заявив, що конфісковані кошти Януковича і його оточення вже зараховані на рахунки Державного казначейства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>