Затягування обрання голови ДБР впливає на репутацію України - кандидат

Затягування обрання голови ДБР впливає на репутацію України - кандидат

2980
Ukrinform
Затягування конкурсу з обрання директора Держбюро розслідувань (ДБР) використовується для брудної конкуренції та компрометації учасників відбору, а також негативно впливає на репутацію України перед міжнародними партнерами.

Таку думку власному кореспонденту Укрінформу у Брюсселі висловив один із кандидатів на посаду директора ДБР Олексій Горащенков.

«Конкурс нині заблокований. Така пауза стала "доброю" нагодою для проведення брудної кампанії, щоб скомпрометувати як окремих кандидатів, так і сам конкурс та майбутній правоохоронний орган загалом. Окрім цього, ситуація навколо створення ДБР негативно впливає на репутацію України перед міжнародними партнерами у частині виконання зобов’язань у боротьбі з корупцією та утвердження верховенства права», - наголосив Горащенков.

Як відомо, в деяких ЗМІ з'явилася інформація про те, що Горащенков нібито підробив диплом Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Шевченка, а також, що він був причетний до незаконного продажу землі Міноборони України по вул. Госпітальна 17 у місті Києві.

У офіційних листах Інституту міжнародних відносин та Міноборони України цю інформацію було спростовано.

Читайте також: Матіос про конкурс у Держбюро розслідувань: Це мій амбітний шанс

Як відомо, в Євросоюзі і НАТО наполягають на якнайскорішому реформуванні СБУ відповідно до європейських і євроатлантичних стандартів. Але реалізація цієї реформи наразі повною мірою неможлива, оскільки низка функцій СБУ має бути передана ДБР, яке продовжує існувати лише на папері і досі не має навіть голови.

ДБР має стати слідчим органом з повноваженнями розслідувати злочини, вчинені високопосадовцями та працівниками правоохоронних органів (окрім злочинів, підслідних НАБУ), включаючи військові злочини.

Про «епопею штучно створених спекуляцій» у роботі комісії, яка проводить конкурсний відбір керівного складу ДБР пише у своєму блозі в Укрінформі член комісії Тетяна Сліпачук.

«На даний момент в ході попередніх етапів конкурсу комісія відібрала 19 кандидатів, які нині майже пройшли спеціальну перевірку згідно із Законом «Про запобігання корупції» та Законом «Про очищення влади», - зазначила вона.

На переконання Сліпачук, питання роботи комісії надто політизується, що постійно дискредитує процес конкурсного відбору.

Нагадаємо, що 5 грудня 2016 р. конкурсна комісія визначила 19 кандидатів, які будуть допущені до заключного етапу конкурсу.

До фінального відбору пройшли: Олександр Буряк, Ольга Варченко, Василь Вовк, Роман Голобутовський, Олексій Горащенков, Олег Григоров, Роман Гупал, Віктор Клименко, Анатолій Корж, Юрій Македон, Анатолій Матіос, Сергій Палатов, Вадим Теличко, Володимир Трофименко, Роман Труба, Григорій Усатий, Олексій Харкевич, Богдан Чобіток та Олександр Чурсін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>