ПА ОБСЄ назвала Росію окупантом Криму – резолюція

ПА ОБСЄ назвала Росію окупантом Криму – резолюція

1179
Ukrinform
Парламентська асамблея ОБСЄ на сесії в Мінську ухвалила резолюцію з положеннями на підтримку України, незважаючи на протести Росії.

Про це інформує Радіо Свобода.

У резолюції "Зміцнення взаємної довіри і співпраці заради миру і процвітання в регіоні ОБСЄ", серед іншого, визнається, що "певні райони Донецької і Луганської областей" перебувають під контролем "російських гібридних сил".

Російська делегація виступила з протестом проти цього проекту, запропонувавши поправки, які б вилучили положення про "російсько-гібридні війська" на Донбасі, зокрема представник Росії Петро Толстой заявив, що на Донбасі немає російських військ і що це внутрішній конфлікт України.

Проте і депутат із Швеції, доповідач Маргарета Седерфельт, і представники України виступили проти, а під час голосування російська делегація залишилася у меншості.

"Важливо підтримати мир в Україні, зупинити російську агресію і виконати Мінські домовленості", - заявила Седерфельт.

В ухваленій резолюції звучить також заклик до Росії "як держави, яка окупує" Крим, забезпечити безперешкодне пересування СММ ОБСЄ територією півострова, підтримка Мінського меморандуму щодо врегулювання ситуації на Донбасі. У документі закликають Росію припинити окупацію Донбасу та Криму і декларують "повагу до закріплених у Гельсінському заключному акті принципів непорушності кордонів і територіальної цілісності, мирного врегулювання суперечок, рівноправності і самовизначення народів", закликають Росію "утриматися від агресивної практики і скасувати рішення про незаконну анексію Автономної Республіки Крим".

Читайте також: ПА ОБСЄ розглядає дві резолюції щодо Криму і Донбасу

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські "добровольці". За даними ООН, на Донбасі від початку конфлікту загинули понад 9,9 тисячі людей. Так само Москва заперечує незаконність окупації українського Криму і називає її "возз’єднанням".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>