МЗС Росії обурився через плани Хорватії допомогти Україні

МЗС Росії обурився через плани Хорватії допомогти Україні

9345
Укрінформ
МЗС РФ вважає, що плани Хорватії поділитися з Україною досвідом мирної реінтеграції окупованих територій не сприятимуть врегулюванню конфлікту на територіях Донбасу, захоплених російсько-терористичними угрупованнями.

Про це йдеться в Коментарі Департаменту інформації і преси МЗС Росії у зв'язку із заявами про активізацію діяльності робочої групи зі співробітництва з Україною при Уряді Республіки Хорватія.

"Звернули увагу на заяви, що пролунали за підсумками хорватсько-українських переговорів на рівні голів урядів в Загребі,  про плани активізації діяльності створеної в жовтні 2016 р при Уряді Хорватії робочої групи зі співробітництва з Україною, націленої на передачу Києву хорватського досвіду «мирної реінтеграції окупованих територій» , який нібито можна застосувати до Донецька і Луганська. Змушені знову наголосити на непродуктивності і недоречності подібних кроків ", - йдеться в заяві.

Як вважають у російському зовнішньополітичному відомстві, в Загребі однобоко подають важкі сторінки балканської кризи першої половини 1990-х р.р., "тим самим підігруючи Києву".

Також, як вважають в Москві, подібна угода означає, що Хорватія "не відмовляється від намірів наростити військово-технічне співробітництво з Україною".

Замість цього, впевнені в Кремлі, Хорватія повинна вимагати від Києва "раз і назавжди припинити обстріли Донбасу, зняти транспортну і соціально-економічну блокаду регіону, відмовитися від обмежень на вільний доступ населення до інформації".

"Розраховуємо, що в діях міжнародної спільноти щодо досягнення стійкої стабілізації в Україні не залишиться місця горезвісним «подвійними стандартами». Тільки чесний, відкритий і скоординований підхід до подій там дасть реальний шанс встановлення миру, зміцненню безпеки і нормалізації життя мільйонів людей на південному сході країни", - заявляють в російському МЗС.

Нагадаємо, уряди України і Хорватії підписали план взаємодії українсько-хорватської робочої групи з питань співробітництва на 2017 рік. Робоча група створена за ініціативи керівників урядів двох країн - Володимира Гройсмана та Андрія Плєнковича.

Створена робоча група розробить механізми врегулювання ситуації, що склалася на окупованих територіях - в контексті виконання мінських угод і в рамках роботи "нормандського формату". Згідно з планом, Україна вивчатиме досвід хорватської сторони з питань реінтеграції окупованих територій і повернення біженців, відновлення довіри населення і відновлення інфраструктури, залучення міжнародної допомоги, соціального забезпечення на реінтегрованих територіях.

"Досвід Хорватії дуже важливий для нас, і ми раді, що таку групу було створено і вона вже почала свою роботу", - заявив Гройсман.

Прем'єр-міністр Хорватії Андрій Плєнкович, в свою чергу, зазначив, що Хорватія підтримує Україну в контексті протистояння російській агресії, не визнає незаконну анексію Криму і прагне поділитися з Києвом своїм досвідом мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Разом з європейськими партнерами ми працюємо над реалізацією мирної реінтеграції і бажаємо Україні швидко досягти цієї мети", - наголосив Плєнкович.

Делегація України на чолі з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом перебувала з робочим візитом в Республіці Хорватія 12-13 червня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-