Понад 70 корупційних справ на межі розвалу - Холодницький

Понад 70 корупційних справ на межі розвалу - Холодницький

1175
Ukrinform
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявляє, що понад 70 кримінальних справ щодо корупції можуть розвалитися в суді через порушення підслідності у розслідуванні.

Про це він повідомив в інтерв'ю "Главкому".

Холодницький стверджує, що через конкуренцію між правоохоронними органами за право розслідувати ту чи іншу справу докази у цих антикорупційних провадженнях можуть бути не визнані у судах.

"Проблеми з такими розслідуваннями розпочнуться тоді, коли обвинувальні акти підуть у суди. З чим ми зіштовхуємося у наших справах? Генеральна чи військова прокуратура реєструють провадження - наприклад, вимагання хабара суддею. За статусом підозрюваного, відповідно до ст. 216 КПК, це виключно наша підслідність. Але вони самі розслідують провадження. Від моменту внесення у Єдиний реєстр досудових розслідувань і до оголошення підозри збирається 80% доказів. Слідчі прокуратури розслідують, оголошують підозру, а потім "згадують", що це не їхня компетенція. Тоді ми маємо таке: "НАБУ, забирай справу, доводь її до суду, ми тут пропіарились, "лайки" у Facebook зібрали - розслідуйте, це ж ваша підслідність", - зазначив керівник САП.

Він спрогнозував, що за кілька років підозрювані у цих справах отримають виправдувальні вироки, а згодом підуть до Європейського суду за матеріальною компенсацією за кримінальне переслідування.

За даними НАБУ, лише на теперішній момент різні слідчі органи паралельно ведуть розслідування за вісьмома аналогічними обставинами та фактами. Холодницький упевнений, що головною причиною, з якої правоохоронні органи порушують підслідність, – жага піару на гучних іменах та великих сумах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-