Ірпінський депутат задекларував 586 квартир і п’ять будинків

Ірпінський депутат задекларував 586 квартир і п’ять будинків

1895
Ukrinform
У депутата Ірпінської міськради Ігоря Оверка у 2016 році загалом було у власності 586 квартир загальною площею більше, ніж футбольне поле стадіону “Олімпійський”. 400 квартир депутат продав, 186 залишилось у власності.

Про це свідчить декларація політика на сайті НАЗК, яку проаналізував Громадський рух "Чесно". 

"Представник партії “Нові обличчя” твердить, що квартир більше - 191. За рік він заробив лише близько 20 тисяч гривень. Він торік припинив право власності на 400 квартир. А дохід від продажу нерухомості склав понад 50 млн грн. Окрім квартир, в Оверків 4 житлові будинки, 18 земельних ділянок та більше 16 млн грн заощаджень", - йдеться у публікації.

Політик - керівник та співзасновник Будівельної фірми “Синергія”. Ця організація побудувала свої житлові комплекси впритул до пам’ятки природи - 600-річного дуба й використовує його як рекламу для продажу власних квартир.

"Я один із небагатьох депутатів, які задекларували всі свої доходи чесно. Я займаюсь будівництвом. Сюди я вкладаю всі кошти. У сім’ї  я головний заробітчанин,  на сім’ю заробляю в основному я, утримую жінку і двох дітей", - розповідає журналістам Оверко.

Автоматичний підрахунок квартир в декларації, який перевіряли і вручну, свідчить, що Оверко задекларував не 191 квартиру, а 186. Ця нерухомість розташована в Ірпені, там, де Оверко веде будівництво і має право голосу на сесіях ради. Загальна їхня площа - 7888,1 кв. м - це більше, ніж площа футбольного поля стадіону “Олімпійський”.

Зауважимо, що Оверко в 2016 році продав 400 квартир, про що повідомив у розділі “видатки й правочини”. Проте, депутат не вказав вартість жодної з них у цьому розділі.

У власності депутата Оверка також 5 будинків, загальною площею майже 600 кв. м. Окрім цього політик задекларував 10 об’єктів незавершеного будівництва, площа яких невідома.

Родина депутата володіє п’ятьма легковими автомобілями - Daewoo Lanos, FIAT DOBLO, LEXUS RX 350, MERCEDES-BENZ E 200 та OPEL VECTRA.

Оверко є бенефіціарним власником на 5 підприємствах - це ТОВ "Еквітас Компані", ТОВ “Синергія Фуд”, ТОВ “БудФірма Синергія”, ТОВ “Обслуговуюча компанія “Синергія-Сервіс”, Адвокатське об’єднання “Еквітас”.

Заробітної плати за основним місцем роботи в ТОВ "БФ "Синергія" Оверко отримав за рік усього 20 230 грн. Однак інші доходи, в тому числі від відчуження нерухомого майна депутата, склали більше 51 млн грн. Разом з тим, заощадити Оверку вдалося заледве більше 16 млн грн. З них 15 млн грн - це кошти, позичені третім особам.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-