Допомога USAID для України наступного року може значно скоротитись

Допомога USAID для України наступного року може значно скоротитись

6109
Ukrinform
Гасло президента США Дональда Трампа "Америка передусім" включає план різкого скорочення допомоги країнам, що розвиваються, у тому числі на 68,8% для України.

Про це свідчить бюджетна пропозиція на наступний фінансовий рік, яка потрапила в розпорядження американського видання Foreign Policy.

У документі, що охоплює перелік допомоги для іноземних країн на 15 сторінках, зокрема, вказується скорочення фінансування програми для України з нинішніх $570,940 до $177,880. В останній графі чітко визначена цифра скорочення - 68,8%.

Це навіть більше ніж на дві третини від нинішнього рівня, хоча в списку існує велика кількість інших країн, де фінансування урізано на 100%. Серед них – Білорусь, Азербайджан, Туркменістан, Чорногорія, Польща, Бразилія, Куба, ряд африканських країн, деякі острівні держави, країни Латинської Америки. При цьому зазначається, що частина фінансування була перенесена зі статті допомоги в цілях розвитку на програму, яка тісно пов'язана з метою національної безпеки США.

Деякі зі скорочень застосовані по відношенню до країн, що розглядалися як стратегічно важливі. Наприклад, зовнішня допомога Україні, спрямована для заохочення політичних і економічних реформ, скорочується на 68,8%, пише видання.

"Однією з основних цілей і напрямів політики США в Україні протягом багатьох років було заохочення держави просуватися в бік створення європейських інституцій", - цитує FP екс-посла США в Україні Уильяма Тейлора, який зараз обіймає посаду віце-президента Американського Інституту миру.

Як зауважив Тейлор, не в інтересах США, щоб Україна знову наближалася в бік Росії.

Тим часом, більшість американських експертів з питань зовнішньої політики й національної безпеки наполягають, що такого роду скорочення "створюють конкретні ризики для інтересів безпеки США". Видання нагадує, що в лютому 121 відставний генерал і адмірал направили відкритого листа до Білого дому й Конгресу Сполучених Штатів із застереженнями щодо урізання коштів на іноземну допомогу та дипломатію. Вони висловили побоювання, що такі скорочення ризикують втратою міжнародного впливу США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>