Гаага визнала логіку України щодо заборони фінансування тероризму - Гопко

Гаага визнала логіку України щодо заборони фінансування тероризму - Гопко

Укрінформ
Рішення Міжнародного суду ООН попри відмову затвердити тимчасові заходи проти Росії за Конвенцією протидії фінансуванню тероризму є спрятливим, бо суд визнав логіку України і буде надалі її застосовувати для розгляду справи по суті.

Про це у коментарі Укрінформу заявила голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко.

"Щодо Конвенції з протидії фінансуванню тероризму, то суд визнав недостатньою доказову базу, але все одно ми бачимо, що він визнав логіку України в підходах до застосування Конвенції і зазначив, яких додаткових доказів він потребує. Це буде доопрацьовуватися. Але головне, що суд повернувся до питань подій на Сході з власної ініціативи, закликав до виконання Мінського пакету заходів і потребує додаткових доказів. Тобто він не відхиляє повністю цієї Конвенції, а буде далі її застосовувати, щоб розглядати справу по суті", - сказала Гопко.

За її словами, слід чітко розмежовувати, що сьогоднішнє рішення Суду ООН про відмову вжити запобіжних заходів по Конвенції з протидії фінансуванню тероризму, - це попередній етап перед розглядом справи по суті, який може тривати кілька років.

Водночас Гопко акцентувала увагу на тому, що Міжнародний суд ООН ухвалив рішення про  запровадження запобіжних заходів за позовом України проти Росії згідно з Конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Зокрема, він фактично зобов'язав Росію відновити діяльність Меджлісу та право на самоорганізацію кримських татар, а також відновити права українців на навчання рідною мовою.

Голова профільного Комітету Верховної Ради зазначила, що це дуже важливо з огляду на те, що в окупованому Криму триває ескалація насильства, зростає кількість випадків порушення прав людини,  переслідування журналістів та  активістів.

Коментуючи сумніви щодо виконання Росією ухвалених запобіжних заходів, Гопко нагадала, що наразі у Раді Безпеки ООН обговорюється питання порушення прав різних етнічних груп, зокрема кримських татар та українців, в окупованому Криму.

"Якщо Росія не буде виконувати дане рішення Суду ООН, це засвідчить повне ігнорування нею міжнародного права, поглибить міжнародну ізоляцію Росії і стане потім черговим доказом її залученості до порушення прав людини", - переконана Гопко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-