Гонтарева спростовує кримінальні справи проти себе

Гонтарева спростовує кримінальні справи проти себе

Укрінформ
Заяви щодо наявності кримінальних справ проти голови Національного банку України Валерії Гонтаревої не мають під собою жодних підстав.

Про це заявила сама Гонтарева, коментуючи співпрацю Національного банку із правоохоронними органами, повідомляє прес-служба НБУ.

"Заяви деяких політиків щодо кримінальних переслідувань керівництва Національного банку і мене особисто не мають під собою жодних підстав, окрім бажання отримати політичні дивіденди. Вкрай неприємно спостерігати, як ті, хто публічно заявляли про відданість принципам та ідеям Революції Гідності та розбудови європейської демократичної України, вдаються до відвертих маніпуляцій у стилі популістів та рупорів політиків "старої генерації", - заявила голова НБУ.

У Нацбанку також наголошують, що саме під керівництвом Гонтаревої НБУ зупинив діяльність банків, що проводили незаконні операції, в тому числі виводили кошти рефінансування за межі України.

"Відтак, Національний банк неодноразово звертався до правоохоронних органів з приводу розслідування правопорушень, пов’язаних із неповерненням Нацбанку рефінансування неплатоспроможними банками. Наприклад, у 2015-2016 роках саме з цього приводу НБУ направив до правоохоронних органів 12 заяв про скоєння злочину акціонерами цих банків, а також ініціював 44 судові справи по стягненню заборгованості цих банків перед Національним банком з майнових та фінансових поручителів", - йдеться у повідомленні.

Наголошується, що саме під час перебування Гонтаревої на посаді голови НБУ було зупинено незаконні операції з виведення коштів за межі України деякими українськими банками через європейські банки.

"Сьогодні жоден із діючих українських банків не має подібних рахунків. Щодо ПриватБанку, наголошуємо, що саме НБУ виявив існуючі проблеми із недостатністю капіталу та кредитуванням пов’язаних осіб. Наразі розроблено механізм роботи щодо реструктуризації кредитів, які були надані пов’язаним із банком особам. Цей механізм чітко прописаний у Меморандумі із МВФ", - заявили в НБУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-