Кризу в Україні може спричинити не брак антрациту з ОРДЛО, а брак реформ в енергетиці

Кризу в Україні може спричинити не брак антрациту з ОРДЛО, а брак реформ в енергетиці

Укрінформ
Повне припинення поставок антрациту з окупованої території не спричинить кризи в Україні, криза можлива лише у разі зупинки реформування енергетичної галузі.

Про це на прес-конференції заявив завідувач відділу енергетичної та ядерної безпеки  Національного інституту стратегічних досліджень доктор наук з державного управління Олександр Суходоля, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Чи буде криза в Україні, якщо поставки антрацитового вугілля повністю припиняться? Ні, не буде, тому що на антрациті працює половина електростанцій, а половина все-таки працює на інших видах палива. Це перший аспект. Другий  - ми можемо забезпечити поставки антрацитового вугілля з інших напрямів, а не з окупованої зони чи навіть перетинаючи кордон з Росією - це можливо. І третій аспект - Україна має план по переведенню окремих блоків електростанцій, які працюють на антрацитовому вугіллі, на інші види палива, і це буде реалізовано, це вже здійснюється", - сказав Суходоля.

Він додав, що з точки зору припинення поставок кризи в енергетиці не повинно бути. "Вона може виникнути, якщо ми перестанемо займатися реформами, перестанемо наводити якийсь лад в енергетиці і взагалі в суспільстві і в економіці. Я низько оцінюю цей ризик, тому що життя вимагає рухатися вперед і розвиватися", - зазначив експерт.

Директор Національного інституту стратегічних досліджень академік НАНУ Володимир Горбулін у свою чергу зауважив, що справа не тільки у вугіллі, а в тому, що за останні кілька років, ми, на жаль, не продумали всі можливі наслідки,  які можуть виникнути в енергетичному секторі при різкому погіршенні відносин з Російською Федерацією.  

У цьому контексті Горбулін констатував, що у нас дуже серйозна ситуація з атомними електростанціями. За  його словами, "ми щось робимо", щоб отримувати ТВЕЛи від компанії "Вестінгауз", але відразу виникає інше питання -  куди вивозити відпрацьоване ядерне паливо.  Окрім того, через відсутність продуманого плану реформування енергетичної галузі Україна нічого не зробила, щоб підняти рівень видобутку бурого вугілля і перевести на нього частину електростанцій.

"Це дуже серйозні питання, тут не можна зупинятися тільки на тому, буде антрацит з ОРДО чи не буде. Треба думати, як можна вижити нашій країні без антрациту. Потрібен деякий час. Це треба було робити позавчора - не зробили. Слава богу, що почнемо робити сьогодні", - зазначив директор Національного інституту стратегічних досліджень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-