Екс-голова Донецької ОДА: Треба розірвати інформаційну блокаду на Донбасі

Екс-голова Донецької ОДА: Треба розірвати інформаційну блокаду на Донбасі

Укрінформ
Колишній голова Донецької ОДА, генерал армії Олександр Кіхтенко вважає помилковим рішення РНБО про повну блокаду Донбасу, оскільки це призводить до тяжких наслідків для економіки України і населення регіону.

Про це він заявив на засіданні круглого столу в Укрінформі на тему: "Миробудівництво в Україні. Подолання військового конфлікту на сході країни".

"У нашому суспільстві назріває розкол: з одного боку, є Донбас, з другого, дуже серйозні активісти кажуть: "Давайте ми його відріжемо, давайте ми його забудемо, давайте заблокуємо" і так далі. Все це призведе до дуже тяжких наслідків, воно вже призводить, і, я думаю, дуже скоро економіка України відчує, що таке повна блокада, яка сьогодні введена вже рішенням РНБО. Я завжди виступав проти цього, і моя думка не змінилася на сьогодні", - сказав Кіхтенко.

Він додав, що знає тих, хто працює на заводах і шахтах Донбасу, і "повірте, що там не всі сепаратисти".

Кіхтенко розповів, що вивчав це питання, коли був головою Донецької ОДА, і згідно зі статистикою, десь 20 відсотків - це дійсно проросійськи налаштовані люди, приблизно 10-15 % становлять явні патріоти України, а решта - люди, з якими українській владі потрібно працювати і перетягувати їх на свій бік.

"Тоді була б перемога, і тоді оті 1,5-2%, які зі зброєю в руках сьогодні воюють, були б зметені тими шахтарями, які побачили б, що Україна їх не покинула, що вона їх чекає, що вона дасть їм роботу тощо", - переконаний екс-голова Донецької ОДА.

За його словами, дуже великим недоліком також є те, що населення на окупованих територіях не має інформації з України.

"Ми просимо летальну зброю, але ми забули про те, що інформаційна війна - дуже потужна війна, і люди до повної блокади мали змогу отримувати інформацію від тих, хто приїздив туди провідати своїх рідних. Ми зараз теж блокуємо ці контакти", - зазначив Кіхтенко.

На його думку, якби вдалося розірвати інформаційну блокаду на Донбасі, щоб мати змогу доводити до людей, що сьогодні дійсно робиться в Україні, це вже було б половиною справи.

"Потрібно працювати з населенням, переконувати. Я розмовляв з багатьма шахтарями - і тими, які виїхали, і які поверталися, вони кажуть: "Нам потрібна робота, нам потрібно годувати свої сім'ї. Багато хто поїхав у Росію і працює там, але як тільки тут буде робота, вони повернуться", - вважає екс-голова Донецької ОДА.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-