Петренко каже, що подав декларацію з восьмої спроби

Петренко каже, що подав декларацію з восьмої спроби

1157
Ukrinform
Міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що Прем'єр-міністр Володимир Гройсман дав Мін'юсту доручення внести зміни до закону, який прибере проблеми, які виникли з Національним агентством з питань запобігання корупції.

Про це він сказав сьогодні журналістам на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Прем'єр дав доручення Мін'юсту почати розробку змін до закону, який прибере ті інституційні помилки, які були допущені. Це формування одноосібного керівництва даного органу. Проведення оперативного конкурсу і приведення НАЗК в нормальний режим роботи", - сказав Петренко.

За його словами, вже з завтрашнього дня Мін'юст почне розробляти ці законодавчі зміни.

"Ми їх презентуємо громадськості і внесемо в Кабмін і парламент на розгляд", - зазначив міністр.

Петренко повідомив, що в змінах прибереться колегіальність НАЗК "бо у нас є зараз фактично колегіальна безвідповідальність. Коли керівництво НАЗК, які отримують заробітну плату понад 100 тисяч гривень в місяць, розповідає, що це не їхня проблема, що не працює електронний реєстр", - сказав міністр.

За його словами, Мін'юст запропонує, щоб це був одноосібний керівний орган, щоб був керівник, з якого можна було спитати за недоліки.

Також будуть пропонувати ввести інститут зовнішнього аудиту діяльності НАЗК, який буде проводитись щорічно.  

"Неприпустимо, що вони не виконують свої функції і немає можливості їх перевірити", - зауважив Петренко.

Третя інновація - це будуть дуже стислі терміни перезавантаження НАЗК для того, щоб воно нормально запрацювало до третьої хвилі декларування. "Тобто, за цей рік нам потрібно усунути всі їх помилки", - підкреслив міністр.

Петренко, відповідаючи на запитання журналістів, чи встиг він особисто подати декларацію, зауважив, що він це зробив півтора тижні тому з восьмої спроби.

Як повідомлялося, напередодні Прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду порадив керівництву НАЗК написати заяви про відставку.

Єдиний державний реєстр електронних декларацій, за даними ЗМІ, не працював тиждень. Голова НАЗК Наталія Корчак заявила, що пояснити причини цього може лише адміністратор держпідприємства "Українські спеціальні системи", який забезпечує роботу системи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-