"Голос України" опублікував закон про е-декларування

Укрінформ
Газета Верховної Ради "Голос України" опублікувала закон про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", підписаний Президентом Петром Порошенком 27 березня.

Закон опублікований у середу, 29 березня, і відповідно набуде чинності 30 березня, наступного дня після публікації.

Відповідно до закону, електронні декларації будуть зобов'язані подавати "фізичні особи, які отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм (проектів) технічної допомоги або іншої, у тому числі безповоротної, допомоги в сфері запобігання, протидії корупції (як безпосередньо, так і через третіх осіб або в будь-який інший спосіб, передбачений програмою); систематично, протягом року, виконують роботи, надають послуги щодо імплементації стандартів у сфері антикорупційної політики, моніторингу антикорупційної політики в Україні, підготовки пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, - якщо фінансування (оплата) таких робіт, послуг здійснюється безпосередньо або через третіх осіб за рахунок технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції".

Декларації мають подавати і керівники (члени вищого органу управління) громадських об'єднань, інших непідприємницьких товариств, що здійснюють діяльність, пов'язану із запобіганням корупції, імплементацією стандартів у сфері антикорупційної політики, моніторингом антикорупційної політики в Україні, підготовкою пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, та/або беруть участь, залучаються до здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням, протидією корупції.

Крім того, е-декларації мають подавати кандидати на посаду президента, мера, депутата Верховної Ради, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад; кандидати на посади сільських, селищних, міських голів та старост; членів спостережної ради державного банку, держпідприємства або прибуткової держорганізації, а також Громадської ради доброчесності.

Перші декларації необхідно подати у 2018 році за період від дня набуття чинності цього закону до 31 грудня 2017 року.

Як відомо, Президент України Петро Порошенко підписав 27 березня закон, відповідно до якого члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.

24 березня Верховна Рада зробила спробу скасувати результати голосування за закон "Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", але їй не вистачило голосів.

Того ж дня Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнес Ган розкритикував зміни до закону про електронне декларування.

25 березня Коаліція провідних неурядових організацій "Реанімаційний пакет реформ" (РПР) звернулась до  Петра Порошенка із закликом повернути до Верховної Ради ухвалений 23 березня закон "Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" для термінового повторного розгляду, включивши пропозиції виключити з нього норми, "які порушують права громадян і загрожують розвиткові демократії в Україні".

28 березня Міжнародна правозахисна організація Freedom House розкритикувала зміни до закону про е-декларування в Україні. Цього ж дня Міжнародна антикорупційна мережа Transparency International та її українське представництво, Transparency International Україна, закликали українську владу скасувати суперечливі зміни до Закону "Про запобігання корупції".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-