Мін’юст просить світ не визнавати "арешт" Яценюка в РФ

Мін’юст просить світ не визнавати "арешт" Яценюка в РФ

778
Ukrinform
Мін'юст України звертається до ЄСПЛ та всіх демократичних держав, аби вони не визнавали рішення російських "судів" проти Арсенія Яценюка.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко.

"Це помста Яценюку за послідовну політику протидії російській агресії. Це плата за міжнародні судові позови і санкції проти Росії, помста за політику енергетичної незалежності і розвиток оборонного сектору України", - наголосив він.

За словами Петренка, рішення російського суду про заочний арешт Яценюка - це продовження гібридної війни Росії проти України.

Як нагадали в Мін'юсті, за повідомленням Посольства України в РФ, 9 березня 2017 року Єсентукський міський суд Ставропольського краю заочно розглядав "чеченську" справу проти Арсенія Яценюка. "З порушенням усіх можливих процесуальних гарантій російський суд прийняв рішення про заочний арешт Арсенія Яценюка за начебто участь у озброєній банді та умисні вбивства", - йдеться в повідомленні. 

"Це судилище ще раз доводить, що в Росії не існує незалежного правосуддя, а обвинувальні вироки проти українців пишуть в Кремлі. В такий спосіб в Росії та окупованому Криму вже засуджено сотні українських громадян" , - підкреслив міністр юстиції.

"Ми із занепокоєнням спостерігаємо за згортанням залишків демократії в Росії, що проявляються, зокрема, у масових незаконних арештах власних громадян і переслідуванні українців. Наступного тижня я матиму зустріч з Нільсом Мужнієксом, Комісаром Ради Європи з прав людини, на якій обов’язково зверну його увагу на ці ганебні факти порушення прав українців в Росії", - зазначив Петренко.

Він пообіцяв, що Міністерство юстиції звернеться з роз’ясненням до всіх демократичних держав щодо невизнання рішень російських "судів".

"Також ми звернемо увагу Європейського суду з прав людини на цей процес, як ми вже зробили у сотнях інших незаконних затриманнях та судилищах українців в Росії", - наголосив міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-