ЄСПЛ став на бік України ще у двох справах - Мін'юст

ЄСПЛ став на бік України ще у двох справах - Мін'юст

1747
Укрінформ
Європейський суд з прав людини визнав необгрунтованими заяви скаржників у справі «У.Х. проти України» та «Пархоменко проти України» щодо порушення їхніх прав та відмовив у задоволенні позовів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

Зазначається, що у справі «У.Х. проти України» заявником є громадянин Республіки Узбекистан, який утримувався у СІЗО № 4 м.Дніпро.

«Заявник прибув на територію України, де його було затримано, як особу, яка перебувала у розшуку у Республіці Узбекистан, та розпочато процедуру екстрадиції заявника. Він стверджував, що у разі його екстрадиції з України до Республіки Узбекистан, його там буде піддано жорстокому поводженню, а також про відсутність в національному законодавстві України ефективних засобів захисту. Це, на його думку, становило порушення його прав, гарантованих статтями 3 та 13 Конвенції», - йдеться в повідомленні.

Прес-служба повідомляє, що 22 вересня 2016 року ЄСПЛ вказав на необхідність вжиття тимчасових заходів та зупинив екстрадицію заявника з України до Узбекистану поки триває розгляд справи заявника у ЄСПЛ.

«Розглядаючи аргументи сторін, суд дійшов висновку, що скарги заявника є необгрунтованими та такими, що мають бути визнані неприйнятними», - інформує прес-служба Мін'юсту.

У справі «Пархоменко проти України», зазначається в повідомленні, «заявник стверджував, що держава порушила його права, оскільки працівники міліції його побили і висловлювали погрози після затримання, а побутові умови тримання його в СІЗО №13 були неналежними, що призвело до його захворювання на туберкульоз легень».

«Європейський суд дійшов висновку, що скарги заявника щодо жорстокого поводження з ним працівників міліції, неналежних побутових умов тримання під вартою в СІЗО №13 та неадекватного медичного лікування заявника є необгрунтованими», - зазначається в повідомленні.

Окрім того підкреслюється, що після аналізу доказів сторін, виходячи з власної прецедентної практики, «ЄСПЛ дійшов висновку про відсутність порушення гарантованих Конвенцією прав заявника».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-