Керівник програми Kremlin Watch назвав шість кроків для нейтралізації агресії Путіна

Керівник програми Kremlin Watch назвав шість кроків для нейтралізації агресії Путіна

Укрінформ
Захід повинен консолідувати свої зусилля проти російської агресії, пропаганди й масової дезінформації та зробити, принаймні шість невідкладних кроків для того, щоб посилити свої позиції в боротьбі з гібридною війною Кремля.

Про це написав у розширеній публікації на сайті Atlantic Council керівник програми Kremlin Watch, заступник директора інституту "Європейські цінності" (Прага) Якуб Янда.

"Експерти з безпеки, які опрацьовують реакцію Заходу на втручання Росії у його внутрішні справи шляхом кібер-зламів, масової дезінформації, корупції західних лідерів та шпигунської діяльності, мали вагомі причини для свого розчарування. Адже досі було реалізовано дуже мало реальних контрзаходів, за деякими винятками в країнах Балтії та Скандинавії, а також останнім часом у Чехії", - зауважує Янда.

Попри попередження майже всіх західних спецслужб про російську загрозу, лише деякі лідери на Заході залучають свої інститути безпеки для розробки й реалізації стійкої стратегії протидії. У цьому зв'язку автор пропонує принаймні шість негайних кроків, щоб подолати загрози цього явища.

"По-перше, давайте реально захистимо Україну від російських військових", - наголошує експерт. Президент США мав би разом зі своїми європейськими союзниками заявити одним потужним голосом, що якщо Кремль не припинить бойові дії на сході України, послідують військові та інші кроки.

"По-друге, західні демократії повинні серйозно поставитися до боротьби із загрозою масової дезінформації", - йдеться далі.

Кожна з країн, що піддалася впливу цього явища, має створити спеціалізовані центри гібридної загрози з залученням хоча би тридцяти експертів міжвідомчої безпеки та аналізу інформаційних операцій проти своїх же демократій.

"По-третє, національні лідери мали би нарешті дати зрозуміти Федеріці Могеріні, Високому представнику ЄС з питань зовнішньої політики й політики безпеки, що, коли вони закликали ЄС до протидії "триваючій російській кампанії дезінформації" в березні 2015 року, вони насправді мали це на увазі", - зауважує автор публікації. Досі ж Могеріні уникає називати Росію джерелом ворожих операцій.

"По-четверте, потрібно викривати троянських коней Москви", - наголошує Янда.

За його словами, якщо такі потужні політики як Марі Ле Пен повторюють брехню Москви, зокрема щодо України, цьому потрібно публічно протистояти. Якщо ж деякі політики систематично применшують втручання Росії у внутрішні справи їхніх країн, до таких політиків треба ставити більш серйозні питання, у тому числі щодо їхніх фінансових зв'язків з Кремлем.

"По-п'яте, уряди повинні фінансувати проекти, які викривають дезінформацію і масово підвищують медіа-грамотність", - зауважує експерт. На сьогодні в Європі, практично немає фінансування оперативного моніторингу й аналізу дезінформації. Якщо гроші й надходять, то від приватних фондів або декількох американських донорів.

"По-шосте, нам терміново потрібні дані", - пише Янда. Наприклад, скільки німців вірять Кремлю, яка частина французів вважає, що країни Балтії не варто захищати? Треба знати, які уразливі місця конкретних країн російська розвідка використовує для просування своїх зовнішньополітичних цілей, пояснює він.

"Захід ледь усвідомлює, як побудувати свою політику у відповідь, оскільки більша частина аналітичної роботи ще навіть не розпочалася в потрібних масштабах. Досі більшості західних лідерів було все одно, і це потрібно змінювати зараз", - підкреслив керівник програми Kremlin Watch.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-