ГПУ хоче допитати Януковича у двох справах. Готує лист до РФ

ГПУ хоче допитати Януковича у двох справах. Готує лист до РФ

1163
Ukrinform
Департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України має намір направити клопотання до Генеральної прокуратури РФ про допит екс-президента України Віктора Януковича на російській території як підозрюваного за двома кримінальними провадженнями.

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

"Ті документи (лист від Генпрокуратури РФ про готовність розглянути можливість допиту Януковича на території РФ у присутності українських правоохоронців – ред.) були отримані в рамках розслідування кримінального провадження за підозрою Віктора Януковича у державній зраді. Цей епізод розслідують слідчі прокурори Головної військової прокуратури. Звичайно, в нашому департаменті відкрито також низку кримінальних проваджень. Це провадження, зокрема, у протидії протестним акціям, Російська Федерація, безпосередньо її Генеральна прокуратура відмовила у видачі, в екстрадиції колишнього президента, посилаючись нібито на ознаки політичного переслідування. Тому нами готується клопотання про допит його як підозрюваного для того, щоб ці матеріали було залучено до тих розслідувань, які є у нас", - зазначив він.

Горбатюк підкреслив, що у кримінальному провадженні за підозрою Януковича в держзраді будуть приймати рішення слідчі прокурори Головної військової прокуратури ГПУ, а його департамент готує документи щодо двох інших кримінальних проваджень.

"Що стосується тих звинувачень, які розслідуються нашим департаментом, то відповідні клопотання про допит у кожному провадженні, де повідомлено про підозру, зокрема у протидії протестним акціям і в створенні та діяльності злочинного угруповання", - уточнив він.

За словами Горбатюка, допит буде відбуватися на території Російської Федерації, а хто його буде проводити - повинна вирішувати російська сторона.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-