ООН складе список бойовиків, що не хочуть повертатися за обміном

ООН складе список бойовиків, що не хочуть повертатися за обміном

Укрінформ
Представники місії ООН з прав людини цього тижня почнуть фіксувати заяви тих осіб, які включені в обмінні списки ОРДЛО, але хочуть залишитися на контрольованій українською владою території.

Такої домовленості досягнуто під час засідання гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи у Мінську, повідомляє перший заступник Голови Верховної ради Ірина Геращенко.

"Найважливіше з роботи гуманітарної групи (де також працює В. Медведчук і представники СБУ) сьогодні: сподіваюся, цього тижня представники місії ООН з прав людини почнуть фіксувати заяви тих, хто є в списках ОРДЛО , але хоче залишитися на контрольованій украінською владою території. Ми більше місяця вели важкі перемови про це і в Мінську, і з гуманітарними організаціями. Сподіваюся, зараз розпочнеться фактична робота, і від того, наскільки швидко пройде цей етап, залежить питання звільнення заручників і дата", - зазначила вона.

Як уточнила перший віце-спікер, майже дві сотні людей зі списку, яких вимагає видати ОРДЛО, не бажають переміщення і хочуть залишитися на підконтрольній Києву території.

"Задля звільнення наших хлопців ОРДЛО вимагає, щоб міжнародні гуманітарні місії засвідчили ці відмови і при цьому категорично проти залучення Міжнародного Червоного Хреста до питання звільнення заручників (хоч саме ця організація має найбільший досвід і є визнаною моніторинговою місією). Ми - за максимальне прискорення всіх процесів, тоді можна буде вийти на дату звільнення", - наголосила Геращенко. 

Вона також поінформувала, що на сьогодні до списку СБУ включено 113 заручників, однак ОРДЛО підтверджує тільки 47, хоча українській стороні відомо місцезнаходження 59 осіб. 

За її словами, у Мінську українська сторона знову порушувала питання щодо коректності інформації, наданої ОРДЛО, а також щодо негайного допуску МКЧХ до в'язниць на окупованих територіях. "Ми вимагаємо, щоб заручники могли отримувати листи, передачі, дзвонити рідним. Немає пояснення, чому в рамках Мінської групи вже два роки ці питання блокуються (хоч ми кожного разу їх порушуємо), чому МКЧХ не може передати листи, чому хлопці вже 9 місяців не можуть телефонувати рідним. І лише ті, кому сприяє Москва, такий доступ отримують, можуть передати листи і посилки", - заявила представниця України у гуманітарній підгрупі. 

Водночас, за її словами, українська сторона гостро підняла питання невідповідності Мінським угодам указу Путіна про так зване "визнання документів ОРДЛО". 

"Я звернула увагу ОБСЄ, що це може вплинути і на звільнення заручників (є великий ризик, що деяких заручників можуть оголосити "громадянами ОРДЛО"), і створює підгрунтя для націоналізації українських підприємств. Представники ОРДЛО заявили, що на українські підприємства на окупованих територіях введена "тимчасова адміністарція" (так сором'язливо вони називають націоналізацію украінської власності)", - підкреслила перший віце-спікер. 

Крім того, додала вона, "як відлуння одного "приватного візиту" на Донбас", сьогодні представники ОРДЛО заявили, що в рамках "программы воссоединения народов Донбаса" вони вимагають зворотнього візиту так званого "МНС і громадських організацій" на українські підприємства на підконтрольних територіях.

Як повідомлялося, народний депутат Надія Савченко і керівник громадської організації "Офіцерський корпус" Володимир Рубан 24 лютого їздили до Донецька, щоб, за їх словами, відвідати військовополонених.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-