ОБСЄ заявляє про можливість ескалації на Донбасі - гіршої, ніж під Авдіївкою

ОБСЄ заявляє про можливість ескалації на Донбасі - гіршої, ніж під Авдіївкою

1392
Укрінформ
Невідведена важка зброя та близькість позицій військ по обидва боки лінії розмежування можуть викликати нові загострення боїв.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

За його словам, доки вздовж лінії зіткнення на сході України зберігатиметься заборонене Мінськими домовленостями важке озброєння, на Донбасі не можна виключити можливості нових сплесків бойових дій.

"Нових спалахів насилля не можна виключити в нинішній ситуації, хіба б щось кардинально змінилося в нинішньому нагромадженні важкого озброєння поблизу лінії зіткнення. Ми знаємо, що ця зброя там далі присутня, і доки це триває, нова ескалація конфлікту залишається ймовірною. Це може статися будь-якого дня, бо їх використовували донині і використовуватимуть й надалі, якщо зберігатимуться рівень напруження та недовіра", – сказав Хуг.

При цьому він не виключає, що нова ескалація напруження та насилля може бути й потужнішою, ніж та, що нещодавно відбулася навколо Авдіївки.

При цьому, на думку першого заступника голови СММ ОБСЄ, другою умовою для стабілізації ситуації на Донбасі є повна відмова сторін від подальшого наступу й зближення. Натомість, вважає він, позиції українських урядових військ та сепаратистів повинні збільшити між собою дистанцію.

"Слід припинити зближення й наступ одних у бік інших, а, навпаки, треба збільшити між собою дистанцію. Це дасть змогу встановити "режим тиші" та зробить ситуацію більш передбачуваною. Бо нинішня непередбачуваність якраз і викликана надмірною близькістю між позиціями та присутністю важких озброєнь. Збільшення кількості й тривалість боїв за останні 4–8 тижнів якраз і є наслідком такої ситуації", – заявив Хуг.

Зазначимо, що останнім часом у низці місцевостей на лінії контакту на Донбасі сталося помітне загострення бойових дій, яке не припинилося й попри чергові домовленості, досягнуті у Тристоронній контактній групі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-