Аваков каже, що після засідання уряду блокувальники Донбасу

Аваков каже, що після засідання уряду блокувальники Донбасу "підуть у сад"

Оновлено
Укрінформ
Кабінет міністрів на найближчому засіданні розгляне проект постанови щодо врегулювання взаємовідносин товарообміну з окупованими територіями.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в інтерв'ю «ТСН»

«Я ніколи не приховував своєї позиції у цьому питанні, неодноразово публічно висловлювався, і в ці дні в тому числі. Питання необхідності врегулювати взаємовідносини товарообміну з окупованими територіями – це необхідність. Було відповідне рішення РНБО, щоб ми врегулювали це питання, і надані відповідні доручення, і постанови Кабінету міністрів довго-довго готуються однією зі служб – Службою безпеки, і ще однієї зі служб Кабінету міністрів. Настільки довго, що в частини суспільства виникають до цього питання і деякі підозри. Наскільки я знаю, на найближчому засіданні Кабінету міністрів буде винесено проект постанови, який регулює цей товарообмін», - сказав він.

За словами Авакова, зараз більшість таких операцій регулюється спеціальною постановою Антитерористичного центру, що для деяких підприємців «є вторинним документом, який можна обходити».

Водночас очільник МВС вважає, що потрібно заборонити товарообмін з окупованими територіями ОРДЛО в повному обсязі, за винятком «критичного імпорту».

«Ну, це буквально не імпорт, тому що окупована територія – це все ж українська територія. Але будемо називати для простоти "критичний імпорт", який стосується тільки енергетичного вугілля, тільки продуктів і напівфабрикатів металургії для того, щоб заводи працювали. У зворотному боці має і може йти обладнання, не обладнання, а запчастини для ремонту шахтного добувного обладнання і шахтних ліфтів і, можливо, кріпильний матеріал. Тут я не великий фахівець. Ось ці чотири-п'ять позицій, які ми повинні вирішити. Все інше має бути заборонено. Це моя думка, як повинно бути», - пояснив він.

При цьому Аваков підкреслив, що ані поліція, ані Нацгвардія не планують силового розгону учасників торговельної блокади ОРДЛО.

«Я хочу, щоб усі розібралися в тому, що відбувається реально, і кожен зробив свою роботу. Уряд ухвалив відповідне рішення – дуже чітке законодавче регулювання. Експерти, журналісти це показали, прокоментували, покритикували. І після цього все починає працювати далі. Контрабандисти "йдуть у сад". Ті, хто, так би мовити, гралися на цих схемах, "йдуть у сад". Великі підприємства, які платять податки, працюють, використовуючи механізм "критичного імпорту", про який я розповів. І це тоді працює», - наголосив міністр.

Тим часом на сепаратистських сайтах у понеділок поширено спільну заяву ватажків так званих "ДНР" та "ЛНР", у якій вони вимагають від Києва до 1 березня зняти транспортну блокаду Донбасу, яка, за їхніми словами, суперечить Мінським угодам. У разі, якщо їхня вимога не буде виконана, Олександр Захарченко та Ігор Плотницький погрожують узяти під контроль підприємства, що зберігають українську юрисдикцію, а також припинити постачання вугілля.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-