Вища рада правосуддя знову відмовилася відсторонити Гречківського

Вища рада правосуддя знову відмовилася відсторонити Гречківського

Оновлено
4565
Укрінформ
Вища рада правосуддя відмовила у задоволенні клопотання ГПУ щодо зупинення повноважень члена ВРП Павла Гречківського на чотири місяці до закінчення проведення стосовно нього досудового розслідування та/або судового розгляду кримінального провадження.

Про це у середу на засіданні заявив голова ВРП Ігор Бенедисюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Вища рада правосуддя вирішила у задоволенні клопотання заступника генерального прокурора України Столярчука Юрія Васильовича від 7 лютого 2017 року про зупинення на чотири місяці повноважень члена ВРП Гречківського Павла Миколайовича відмовити", - сказав Бенедисюк.

Голова ВРП на початку засідання поінформував присутніх, що супровідні документи до клопотання заступника генерального прокурора Юрія Столярчука щодо зупинення на чотири місяці повноважень члена ВРП Гречківського від 7 лютого 2017 року надійшли до Вищої ради правосуддя 22 лютого 2017 року.

Представники ГПУ просили Вищу раду правосуддя підтримати клопотання про зупинення повноважень члена ВРП Павла Гречківського на чотири місяці.

На запитання члена ВРП Тетяни Малашенкової представник ГПУ Андрій Парашутін відповів, що для Гречківського вимагається максимальний можливий строк зупинення повноважень - чотири місяці.

Сам Гречківський був присутній під час засідання ВРП на слуханні справи про його відсторонення. Він сказав, що не хоче "захищати сам себе, тож передаю слово своєму адвокату, щоб розглядати тут клопотання заступника генерального прокурора про моє відсторонення".

Адвокат Гречківського Петро Бойко повідомив на засіданні, що про ймовірність "подібних провокацій" Гречківський знав ще в березні 2016 року.

"Я можу сказати, що ми маємо справу із симуляцією злочину, провокацією, хоч і професійно зробленою. Гречківський не збирався брати гроші, він не робив цього злочину", - додав Бойко.

Сам Гречківський у коментарі журналістам після того, як члени ВРП пішли до нарадчої кімнати, заявив, що сприйме будь-яке рішення своїх колег, тому що "їх рішення потрібно поважати".

Після того, як члени ВРП повернулися з нарадчої кімнати, Бенедисюк оголосив рішення ВРП про відмову у відстороненні Гречківського від займаної посади.

Як повідомляв Укрінформ, Генпрокуратура спільно з СБУ викрила Павла Гречківського у намаганні отримати неправомірну вигоду в сумі $500 тис. за справляння впливу щодо ухвалення судом першої інстанції рішення на користь суб'єкта господарювання та залишення його в силі судами апеляційної і касаційної інстанцій.

22 вересня 2016 року Гречківському було вручено повідомлення про підозру.

Тоді Вища рада юстиції (зараз Вища рада правосуддя) вирішила відправити члена ВРЮ Гречківського у відпустку замість відсторонення. Як наголошував голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, доказів Генпрокуратури недостатньо для відсторонення Гречківського від посади члена ВРЮ на період слідства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-