Україна попросила місію ООН бути посередником в обміні полоненими

Україна попросила місію ООН бути посередником в обміні полоненими

Укрінформ
Українська сторона в тристоронніх переговорах щодо Донбасу попросила Моніторингову місію ООН з прав людини стати посередником в процедурі засвідчення відмови громадян, які не хочуть повертатися в ОРДЛО в рамках обміну заручниками.

Про це повідомила прес-секретар представника України в ТКГ другого президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці у Facebook.

«В рамках гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи було прийнято рішення звернутися до Моніторингової місії ООН з прав людини з проханням про те, щоб представники місії стали посередниками в процедурі верифікації відмови громадян, які відмовляються від переміщення на територію ОРДЛО в рамках обміну заручниками і хочуть залишитися на території, підконтрольній українській владі. Українська сторона наполягає: для прискорення процесу верифікації необхідно обов'язково залучити до цієї місії Міжнародний Комітет Червоного Хреста», – написала вона.

Нагадаємо: наприкінці січня віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко пояснила причину блокування РФ звільнення заручників з полону бойовиків. За її словами, Російська Федерація з вересня 2016 року блокує питання звільнення заручників, тому що чекала зміни влади у США і шукає вигідних «козирів у торгах за зняття санкцій».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-