НАТО очікує старту реформи СБУ – голова представництва

НАТО очікує старту реформи СБУ – голова представництва

Укрінформ
В НАТО очікують, що Президент України Петро Порошенко найближчим часом підпише концепцію реформування Служби безпеки України, що була розроблена у минулому році.

Про це заявив керівник Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков під час прес-конференції в Укрінформі на тему: "Реформування національного сектору безпеки: іноземний досвід".

"Співпраця, яка у нас є з СБУ, є дуже цінною та вже дала результати - це концепція реформування СБУ, розробка якої була завершена у липні минулого року за сприяння радників НАТО, ЄС та інших двосторонніх партнерів. НАТО очікує підписання цієї концепції Президентом України у найближчому майбутньому. Практична імплементація цієї концепції є дуже важливою", - сказав він.

Представник НАТО наголосив, що реформування українського сектору безпеки відповідно до критеріїв  Альянсу є одним з пріоритетів річної національної програми співробітництва Україна-НАТО. І в цьому плані дуже важливим є забезпечення цивільного демократичного контролю над безпековими інституціями.

Зі свого боку, керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук зазначив, що у спецслужбі готові переймати передовий досвід партнерів з країн НАТО та ЄС, і, зокрема, Норвегії, чия парламентська делегація прибула з візитом в Україну. Він повідомив, що сьогодні в СБУ пройшло засідання міжвідомчої дорадчої групи, до складу якої входять представники як українського безпекового сектору, так і з боку міжнародних партнерів. У ході зустрічі норвезька делегація, зокрема, поділилася досвідом в організації цивільного парламентського контролю  за сектором безпеки.

Ткачук підтвердив зацікавленість служби в тому, щоб механізми демократичного контролю, обговорені під час сьогоднішньої зустрічі, були реалізовані у процесі реформування сектору безпеки та оборони України.

Він також зазначив, що в СБУ, не очікуючи підписання концепції реформування, вже розпочали роботу над імплементацією окремих питань "у тих сферах, де не очікується якоїсь дискусії, чи не потребується прийняття якихось законодавчих змін чи стратегічних рішень".

Представник СБУ повідомив, що в рамках реформи спецслужба буде зменшувати кількість своїх повноважень, наприклад, у сфері боротьбі з корупцією, залишаючи за собою лише випадки, коли корупція загрожуватиме нацбезпеці. Поруч з цим, відбуватиметься посилення складової у сфері боротьби з тероризмом, оптимізація кількісного складу служби та посилення цивільного демократичного контролю над діяльністю служби.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-