НАТО відкладає переговори з Україною стосовно ПРО - Wall Street Journal

НАТО відкладає переговори з Україною стосовно ПРО - Wall Street Journal

Укрінформ
НАТО відклало плани по зустрічі з українською владою для переговорів з використання системи протиракетної оборони (ПРО) в Європі.

Про це повідомляє видання The Wall Street Journal з посиланням на джерела в НАТО.

"Існує деяка політична делікатність у залученні (до переговорів — ред.) України, оскільки очевидно, що це може викликати надмірну реакцію з боку Росії", - вважають у НАТО.

Як зазначається, деякі дипломати заявили, що обережний підхід до обговорення ПРО з Україною має сенс, якщо альянс хоче уникнути подальшого підриву відносин із Росією. Але інші союзники побоюються, що альянс ризикує, проявляючи нерішучість у допомозі такому партнеру як Україна.

Джерело в НАТО говорить, що це рішення не перекриває майбутніх дискусій з Україною, однак альянс "обережно рухається" у цьому питанні. Як наголошується, дане питання вимагає серйозного підходу. 

Представники НАТО хотіли обговорити з українським урядом можливий розвиток подій, що можуть статися при використанні системи ПРО в Європі. Серед них, зокрема, можливість падіння на українській території ракети-перехоплювача і її уламків.

За словами Генсека НАТО Єнса Столтенберга, адміністрація Дональда Трампа має намір вести діалог з РФ із позиції сили.

Раніше Столтенберг виступив із заявою, в якій він закликав Росію припинити насильство на Донбасі. В Альянсі  занепокоєні гуманітарною ситуацією в Авдіївці.

Повідомлялося також, що в акваторію Чорного моря увійшли військові кораблі НАТО, оснащені системою ПРО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-