Луценко сказав, як зменшити ціну перемоги для України

Луценко сказав, як зменшити ціну перемоги для України

5949
Укрінформ
Об'єднаність, соборність держави дасть змогу мінімізувати ціну та зусилля, необхідні Україні для перемоги у нинішній війні.

Таку думку сьогодні в Інституті українознавства в Києві висловив генеральний прокурор Юрій Луценко, який взяв участь у третій конференції Історичного клубу "Холодний Яр", приуроченій до 20-ліття цієї організації та Дня Соборності України.

"У нас на очах розгортається найбільш героїчний приклад отого лацюга поколінь, які зараз на Донбасі роблять те саме, що УНРівці - в Центральній Україні, а УПівці - на Західній. Те, що зараз відбувається на Донбасі - тут навіть вірші Шевченкові не треба переробляти - вони один в один збігаються, січових стрільців або УПівців пісні - збігаються. Ми маємо справу з новим циклом боротьби за державу, а значить - за свободу людей.

"Л/ДНР" це сьогодні бандитська ракова пухлина, яка має колосальну мотивацію, ту, що й червоні бригади: захопили Донбас - ідемо до Дніпропетровська, захопили його - йдемо на Київ - грабувати.  Діти Чингісхана програють. Питання лише - якою ціною. Якщо Україна вся буде об'єнана, ціна крові, зусиль, бідування буде меншою", - сказав Луценко.

Він привітав членів клубу зі святом, засвідчив свою шану "тим, хто займається такою не найпопулярнішою справою - будити українські почуття по всій країні".

Голова клубу "Холодний Яр" - краєзнавець, дослідник Українського національно-визвольного руху початку ХХ ст. Роман Коваль подякував генпрокурору за допомогу в реабілітації холодноярців, учасників повстанського руху в Україні, а також передав список з іменами героїв, які ще не реабілітовані. Луценко ж зі свого боку підтвердив обіцянку сприяти проходженню через парламент окремого закону щодо реабілітації героїв доби УНР.

"Реабілітація холодноярців - це лише маленька крапелька того, що треба зробити. Але я думаю, що цього року, в рік сторіччя початку національно-визвольних змагань, Української революції, варто було б внести законопроект і реабілітувати усіх поіменно, кого знає Історичний клуб "Холодний Яр" та інші подібні громадські організації. Це стосується саме періоду 1917-го -20-х років. Мені здається, якщо такий законопроект був би поданий, то я міг би взяти на себе сміливість гарантувати, що цей закон буде зареєстрований, а Президент визнає його невідкладним - з тим, щоб на одному з пленарних засідань проголосувати і поставити не крапку, а знак оклику - Слава Україні!" - сказав Луценко.

Він також зауважив, що варто розділити майбутню поіменну реабілітацію УПівців і УНРівців, "бо якщо ми ув'яжемося в грандіозну справу, виникне грандіозний опір". Тому генпрокурор запропонував провести цього року реабілітацію саме УНР у всіх її виявах - армії УНР, партизанки, опору, отаманщини тощо.

На урочистій конференції "Холодного Яру" було вирішено і кілька робочих питань. Учасники Історичного клубу затвердили звіт і переобрали на наступний період голову організації: керівником залишився багаторічний голова "Холодного Яру" Роман Коваль.

На коференції також було прийнято звернення до Верховного головнокомандувача ЗСУ Петра Порошенка, міністра оборони Степана Полторака та начальника Генштабу Віктора Муженка, у якому учасники клубу висловили стурбованість тим, що в ЗСУ майже відсутнє патріотичне виховання бійців, засноване на українських військових традиціях. "Більшість кадрових офіцерів, особливо кадрового складу формувалися ще в часи СРСР... Тому необізнана з історією визвольних змагань, українською традицією, не знає імен своїх великих попередників. На жаль, чимало людей у погонах досі тужать за великим совєтським минулим. Велика частина з них звикла до тихого казарменногго життя, розпивання міцних напоїв на службі, не має бажання підвищувати свій професійний рівень, а службу батьківщині сприймає як невдячну та нещасливу повинність".

Для того, аби виправити таку ситуацію, вважають делегати третьої конференції "Холодного Яру", вітчизняні збройні сили мають набути українського змісту й питомо українського обличчя, а набір до війська добровольців-контрактників слід здійснювати, не нехтуючи перевіркою на ідейність, патріотизм і вмотивованість. Для цього слід посилити роботу з особовим складом, виховниками, боротися із засиллям російської мови серед керівного складу війська. У зверненні пропонується також відновити в ЗСУ питомі визначення і звання: козак, бунчужний, хорунжий, поручник, сотник осаул, як це було прийнято в армії УНР. Крім цього, дослідники та активісти наголошують на необхідності виховання патріотизму та розвитку парамілітарних структур в Україні.

"Українець, який безпосередньо не бере участі у війні, мусить зробити свій внесок у загальну перемогу своєю працею або коштами", - сказано у зверненні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-