Українці Польщі вимагають обгрунтувати заборону на в'їзд меру Перемишля

Українці Польщі вимагають обгрунтувати заборону на в'їзд меру Перемишля

Документ
Укрінформ
Об’єднання українців у Польщі (ОУП) просить владу України і Польщі якомога швидше з'ясувати ситуацію щодо оголошення мера Перемишля Роберта Хоми персоною нон-грата в Україні і подати причину заборони. Це необхідно для зняття напруги й уникнення ескалації у двосторонніх відносинах.

Про це йдеться у заяві ОУП, що є в розпорядженні Укрінформу.

“Заборона на в’їзд громадянина іншої країни, а тим більше публічної особи високого рангу, яким є мер Перемишля, є радикальним кроком, який має базуватися на серйозних і добре задокументованих звинуваченнях. Звертаємося до влади України і Польщі про якнайшвидше з’ясування справи й публічне оприлюднення причин прийняття такого рішення. Державні органи обох країн повинні зробити усе можливе, щоб своїми діями не нагнітати напругу і не викликати чергових конфліктів”, - йдеться в заяві ОУП.

Зазначається, що інформація про оголошення Хоми персоною нон-грата в Україні стала несподіванкою для українців у Польщі, тим більше, що обставини цього рішення залишаються “незрозумілими”.

ОУП звертає увагу, що впродовж останніх двох років на польсько-українському прикордонні сталася чергова ескалація напруги у відносинах між народами та країнами (попередні були в середині 90-х років минулого століття та в 2009 і 2013 роках). Як підкреслюється в документі, у більшості це були події, які мали ознаки “очевидних провокацій, спрямованих на підрив розвитку добросусідських польсько-українських відносин і створення чергового “фронту” у гібридній війні, яку Росія вже багато років веде як проти України, так і проти Польщі”.

Наголошується, що ОУП неодноразово звертало увагу на ці факти і процеси, застерігаючи від їх негативних наслідків.

Нагадаємо, мер Перемишля Роберт Хома отримав від СБУ п’ятирічну заборону на в’їзд в Україну. Документ щодо заборони в’їзду він отримав у вівторок після 14-ї години за київським часом на кордоні, прямуючи на новорічну зустріч до генконсульства Польщі у Львові. Як повідомила речниця СБУ Олена Гітлянська, це рішення прийнято з метою забезпечення безпеки України.

Фото: Fb

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-