Гроші Януковича: суд у Лондоні узявся за справу Росія проти України

Гроші Януковича: суд у Лондоні узявся за справу Росія проти України

1377
Укрінформ
Високий суд Лондона у вівторок почав розгляд суперечки між Росією і Україною про євробонди на $3 млрд, які були видані уряду Віктора Януковича під час Майдану.

Про це повідомляє Financial Times

Адвокати, які виступили від імені Росії, стверджували, що Україна порушила умови облігації, коли не змогла повернути гроші.

Україна ж наголошує на необхідності повномасштабного судового процесу, щоб розглянути всі обставини справи, включаючи приєднання до Росії Криму, що, згідно із заявою української сторони, створило проблеми для української економіки і обмежило її можливості для погашення боргу. 

"Позов викликаний і є частиною ширшої стратегії незаконної, протиправної економічної, політичної і військової агресії Росії проти України", - йдеться в письмовому поясненні української сторони.

Адвокати України підкреслюють у своїх аргументах, що претензія Росії не була "простим позовом про стягнення боргу". "Насправді це є інструментом гноблення, який використовує одна суверенна держава проти іншої", - написав захист у своєму поясненні.

Київ вважає, що в цьому контексті угоду сторін щодо облігацій може бути анульовано.

Російська сторона наполягає, що суд не повинен визначати, чи суперечили дії Росії щодо України міжнародному законодавству, бо це нібито ніяк не пов'язано з даною справою, і суперечка стосується "звичайної боргової угоди, підписаної за англійським правом".

Суддею у процесі є Джастіс Блер, брат колишнього прем'єра Великобританії Тоні Блера.

Україна у грудні 2015 року допустила дефолт євробондів, викуплених Росією в грудні 2013 року на кошти Фонду національного добробуту ($3 млрд - сам випуск та $75 млн - останній купонний платіж).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-