Відносини України з ЄС не охололи, а подорослішали - Пристайко

Відносини України з ЄС не охололи, а подорослішали - Пристайко

Укрінформ
Зміна тональності розмови України з Європою на більш прагматичну свідчить не про охолодження стосунків, а певне подорослішання нашої держави у зв'язку із ситуацією з безвізовим режимом.

Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив заступник міністра закордонних справ - керівник апарату Вадим Пристайко.

"Ми пройшли через дуже болісний етап електронного декларування, якого немає у жодній державі світу, і ця відкритість багато нам коштувала і політично, й іміджево. Але ми це зробили, виконуючи наші домовленості з Євросоюзом. А коли нам у відповідь кажуть: так, ви все зробили, але треба ще почекати, тут, безумовно, виникає певна емоційна реакція. Тому у відносинах з ЄС відбулось не охолодження, а подорослішання", - сказав він. 

Пристайко зазначив, що українські дипломати дійсно останнім часом починають розмовляти з європейськими партнерами більш прагматично: "Ми вам дуже дякуємо за ту допомогу, яку ви надавали і надаєте, повірте, ми  пам'ятаємо про кожне витрачене на нас євро, водночас є політичні домовленості". 

Заступник міністра зауважив, що представники зовнішньополітичного відомства намагаються не бути емоційними, водночас вони не можуть "так просто це пропускати  - не від імені дипломатів, а від імені України". 

"Ми 11 років казали людям, що готуємо Угоду про асоціацію з ЄС, що скоро вона буде у нас в руках, а потім Нідерланди починають висувати до неї додаткові вимоги. Ми обіцяли людям, що вони от-от  зможуть їздити в Європу без віз, а тепер нам треба їм пояснити, як ми могли допустити, що наша частина домовленостей виконана, і це правда, а Євросоюз щоразу знаходить якесь нове пояснення, чому його частину треба перенести", - констатував урядовець.

Повну версію читайте на сайті Укрінформу в розділі "Інтерв'ю".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-