США, ЄС і Канада закликають Україну завершити

США, ЄС і Канада закликають Україну завершити "антикорупційні" реформи

Заява
Укрінформ
США, Євросоюз та Канада закликають владу України завершити формування Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, а також завершити створення Державного бюро розслідувань у прозорий спосіб.

Про це йдеться у спільній заяві посольств Канади, США і представництва ЕС в Україні з нагоди Міжнародного дня протидії корупції 9 грудня.

"У Міжнародний день протидії корупції Посольство Канади, Посольство Сполучених Штатів Америки і Представництво ЄС в Україні вітають Україну з важливими здобутками, яких вона досягла у боротьбі проти корупції, та заохочують її продовжувати рух шляхом амбітних реформ", - йдеться у заяві.

Посольства трьох країн також привітали "вражаючі кроки, зроблені після Революції Гідності, включно з ухваленням поправок до Конституції, що стосуються судочинства та антикорупційного законодавства, заснування спеціалізованих антикорупційних органів, а також успішне запровадження системи електронного декларування майна".

"Ці заходи можуть стати внеском, що посилить громадську довіру до роботи державних посадовців, і ми віддаємо шану владі та громадянську суспільству України за їхню самовідданість і напружену роботу, котрі зробили можливим гідний довіри процес реформ", - зазначається у заяві.

Водночас у документі наголошується, що ці здобутки все ще формуються і потребують подальших зосереджених зусиль усіх українських зацікавлених сторін, що працюють разом для збереження і нарощення цієї позитивної динаміки у 2017 році та в подальший час.

"Наполегливо закликаємо до проведення незалежної та достовірної перевірки поданих електронних декларацій. Ми також розраховуємо, що органи влади України забезпечать незалежність і адекватне ресурсне постачання Національному антикорупційному бюро (НАБУ), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) і Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК). Надзвичайно важливо, щоб компетенція та повноваження цих спеціалізованих відомств повністю поважалися усіма державними інституціями. Висловлюємо нашу підтримку створенню Вищого антикорупційного суду і готові надати сприяння по мірі розгортання цього процесу. Незалежний та прозорий відбір суддів матиме ключове значення", - йдеться у заяві.

США, Канада та ЄС також закликали українську владу завершити процес заснування нового Відомства з повернення активів, одержаних від корупційних та інших злочинів, щоб ця установа могла розпочати свою діяльність на початку 2017 року та перейти до виконання своїх критично важливих завдань.

"Наголошуємо на важливості завершення процесу створення Державного бюро розслідувань (ДБР) у прозорий спосіб, який би забезпечив його незалежність і довіру до нього. Також закликаємо уповноважені органи влади прискорити процес створення нової фінансової поліції, яка відіграватиме вагому роль у боротьбі із корупцією", - підкреслюється у документі.

Крім того, посольства Канади, США та представництво ЄС в Україні висловили високу оцінку рішучості та результатам, які продемонстрували реформатори в українській владі і громадянському суспільстві, та запевнили їх у міцній підтримці зі свого боку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-