Україна стала заручницею боротьби за владу в Європі - Клімкін

Україна стала заручницею боротьби за владу в Європі - Клімкін

Укрінформ
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що Україна в питанні безвізового режиму стала заручницею боротьби за владу між Європейським парламентом і Радою ЄС.

Такою думкою він поділився з українськими журналістам на полях міністерської зустрічі ОБСЄ в Гамбурзі, яка проходить 8-9 грудня, передає кореспондент Укрінформу в Німеччині.

«Проблема на одному рівні полягає в тому, що Європарламент і Європейська Рада так сказати боролися за владу, щоб показати, хто більше або не менше, принаймні, робить для європейських громадян», - сказав Клімкін.

Другий момент, за його словами, пов'язаний з національним рівнем, з ситуацією з міграцією, терактами і майбутніми виборами. А також те, що у багатьох в головах залишається зв'язка безвізового режиму не тільки для України і для Грузії, а й для Туреччини. «Це питання теж закрите», - уточнив міністр.

Тепер залишається ряд технічних голосувань, за словами Клімкіна, п'ять. «Якщо не встигнуть на наступному тижні, то обов'язково встигнуть в перший тиждень січня», - вважає він і додає, що «на сьогодні це вже питання абсолютно не політики, це питання технічне і організації голосувань». Дипломат сподівається, що вдасться швидко вийти на голосування в Європарламенті і почати так званий тріалог – дискусію між Єврокомісією, Радою ЄС і Європарламентом.

Павло Клімкін зауважив, що настрій у зв'язку з новинами з Брюсселя був дуже піднесеним у четвер і в Гамбурзі. «І ЄС радіє цьому не менше, ніж ми», - говорить він.

Як вже повідомлялося, цього тижня Рада ЄС, Європарламент та Єврокомісія узгодили компромісний варіант нового “запобіжника" щодо призупинення безвізових режимів. Комітет Європарламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ 8 грудня схвалив цей проект законодавчого регламенту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-