Порошенко привітав досягнення компромісу щодо

Порошенко привітав досягнення компромісу щодо "запобіжника" для безвізу

Укрінформ
Президент Петро Порошенко привітав досягнення у ЄС компромісу щодо механізму призупинення безвізового режиму для третіх країн, який відкриває шлях для прийняття рішення про безвіз для України.

Про це він написав у Facebook

"Обнадійливі новини з Брюсселя за результатами моїх постійних контактів з лідерами ЄС. Компроміс щодо механізму призупинення безвізу знайдено. Тепер слово за Радою ЄС на рівні послів та Європарламентом. Тримаю питання під особливою увагою", - зазначив глава держави. 

Як повідомляв Укрінформ, у середу за результатами чергового раунду переговорів між Радою ЄС, Європарламентом та Єврокомісією ухвалений проект законодавчої резолюції про новий механізм призупинення безвізових режимів з усіма третіми країнами, від чого залежить рішення про скасування візових вимог для громадян України.

За процедурою, тепер проект рішення знову має схвалити комітет Європарламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ, засідання якого відбудеться у четвер, 8 грудня.

Після цього резолюція буде винесена на пленарне голосування законодавчого органу ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, Рада ЄС уже схвалила мандат на проведення переговорів з Європарламентом про скасування візового режиму з Україною, але політичною умовою є те, що це рішення набуде чинності лише одночасно із домовленостями про новий механізм призупинення безвізових режимів з усіма третіми країнами.

Напередодні президент Європейської ради Дональд Туск наголосив, що ЄС має велику політичну відповідальність перед Україною і Грузією щодо виконання своїх зобов’язань зі скасування візових вимог для громадян цих країн, які виконали усі критерії та умови для цього. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-