Україна проведе ракетні випробування попри російські погрози - Турчинов

Україна проведе ракетні випробування попри російські погрози - Турчинов

2093
Ukrinform
Росія перейшла до нового етапу провокування ескалації військової агресії проти нашої держави. Водночас, попри російські погрози, Україна проведе ракетні випробування та навчання відповідно до затверджених планів та графіків.

Так секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов прокоментував заяви Російської Федерації щодо готовності її збройних сил завдати удару по військових об’єктах на суверенній території України, інформує прес-служба РНБО.

«Погрози застосувати зброю проти України – це спроби переведення в активну фазу гібридної війни, яку Росія веде проти нашої країни протягом останніх трьох років», - сказав він, додавши, що разом з погрозами застосувати зброю РФ розгортає нові дивізії безпосередньо біля українського кордону.

«Вчора, 29 листопада, у Москві на засіданні колегії МО РФ міністр оборони РФ С.Шойгу відрапортував про завершення формування двох мотострілецьких дивізій (3-ї і 144-ї мсд 20 А Західного ВО), розгорнутих у Бєлгородській та Воронезькій областях у безпосередній близькості до українського кордону», - зазначив Турчинов, додавши, що ці дивізії повністю укомплектовані особовим складом (70% становлять військовослужбовці за контрактом) та оснащені сучасним озброєнням і військовою технікою.

Він наголосив, що паралельно з цим на публічному рівні протягом останнього тижня лунають погрози застосувати ракетну зброю проти України у разі продовження військових навчань та випробування української ракетної техніки.

За словами секретаря РНБО України, незважаючи на погрози та спроби загострення конфлікту з боку Росії, «ми і надалі зміцнюватимемо обороноздатність нашої держави та продовжуватимемо ракетні випробування і навчання, відповідно до затверджених планів та графіків у межах нашої суверенної території та суверенного повітряного простору».

«Україна діє в межах всіх міжнародних угод та взятих на себе міжнародних зобов’язань, тому ми звертаємо увагу наших міжнародних партнерів на свідомі провокації з боку Російської Федерації з метою подальшої ескалації військової агресії в регіоні», - сказав секретар РНБО України.

Як повідомлялося, Міністерство оборони РФ направило лист військовому атташату у складі Посольства України в РФ 26 листопада, в якому, зокрема, йдеться про те, що якщо Україна проведе стрільби поруч з Кримом, то російська сторона, по-перше, буде збивати українські ракети, а по-друге, завдасть удару по українських пускових установках.

Зі свого боку, речник Міністерства оборони України з питань АТО Андрій Лисенко заявив, що Україні ніхто не має права погрожувати, і Збройні сили будуть проводити навчання, які заплановані на своїй території.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-