Клімкін нагадав ООН про важливість дотримання ядерними державами своїх зобов'язань

Клімкін нагадав ООН про важливість дотримання ядерними державами своїх зобов'язань

1072
Ukrinform
Глава українського зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін поінформував членів Ради Безпеки ООН про важливість дотримання ядерними державами своїх зобов'язань щодо гарантій безпеки неядерним країнам, які є невід'ємним елементом зміцнення ефективності глобального режиму ядерного роззброєння та нерозповсюдження.

Про це він сказав 23 вересня під час виступу на засіданні Ради Безпеки ООН, яке було присвячене схваленню резолюції щодо Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ), повідомляє прес-служба МЗС.

"Глава українського зовнішньополітичного відомства поінформував членів РБ ООН про важливість дотримання ядерними державами своїх зобов'язань щодо гарантій безпеки неядерним країнам (т.зв. "негативні гарантії безпеки"), які "є невід'ємним елементом зміцнення ефективності глобального режиму ядерного роззброєння та нерозповсюдження", - йдеться в повідомленні.

У міністерстві зазначають, що у цьому контексті Клімкін привернув увагу учасників засідання до порушення Росією положень Будапештського меморандуму від 1994 р., які, зокрема, передбачають «повагу незалежності, суверенітету та існуючих кордонів України», а також «відмову від погроз або застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України». Міністр додав, що Заключний документ Оглядової конференції Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 2010 р. підтверджує зобов'язання ядерних держав виконувати існуючі гарантії безпеки неядерним країнам.

За підсумками засідання РБ ООН ухвалила резолюцію 2310 (2016): 14 членів проголосували «за», в т.ч. Україна, делегація Єгипту утрималась. У резолюції наголошується на важливості прискорення набуття чинності ДВЗЯВ та його універсалізації, мітиться заклик до усіх держав не проводити ядерні випробування, а також вітається прогрес у роботі моніторингового та верифікаційного компонентів ДВЗЯВ, які було запроваджено на тимчасовій основі до вступу Договору в дію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-