Україна виступила категорично проти головування Росії в СНД

Україна виступила категорично проти головування Росії в СНД

1085
Ukrinform
Україна обурена позбавленням права участі у засіданні Ради глав держав СНД у вузькому складі глави делегації України Посла України у Киргизькій Республіці Миколи Дорошенка та спробами Виконавчого комітету СНД блокувати його роботу на засіданні Ради глав держав СНД.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ.

“Україна виступає категорично проти головування в СНД Російської Федерації, яка незаконно окупувавши частину суверенної території України – Автономну Республіку Крим і м. Севастополь, здійснюючи акти збройної агресії на Сході України, грубо порушує фундаментальні норми і принципи міжнародного права, у т.ч. ті, що закладені в основу СНД”, - йдеться у повідомленні.

Українська сторона заявляє, що Росія не може головувати в СНД до повного відновлення Україною суверенітету над тимчасово окупованими територіями  Автономної Республіки Крим і м. Севастополь; повного виконання Росією Мінських угод в частині виведення з окремих районів Донецької і Луганської областей України всіх незаконних збройних формувань, що управляються, контролюються і фінансуються з Москви, а також їхньої військової техніки й озброєння; звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних громадян України; відновлення конституційного ладу і правопорядку на всій території Донецької та Луганської областей України; відновлення контролю Уряду України над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону.

Україна також заявляє, що наміри РФ легітимізувати спроби анексії АР Крим і м. Севастополь шляхом поширення на них перепису будуть нелегітимними та нікчемними, а населення, яке проживає на цій території, залишається населенням України. 

“Незважаючи на спроби Виконкому СНД зірвати роботу делегації України, позицію нашої держави було виголошено у ході розширеного засідання Ради глав держав СНД, а тексти відповідних заяв України – долучено до підсумкових рішень саміту”, - наголошують у МЗС.

Також повідомляється, що Виконавчому комітету СНД з приводу згаданого інциденту надіслано офіційну ноту, у якій заявлено рішучий протест у зв’язку з блокуванням роботи України на засіданні, а також висловлено вимогу щодо надання невідкладних офіційних роз’яснень та вжиття вичерпних заходів з метою унеможливлення подібних провокацій у майбутньому. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-