Морське право: Київ просить арбітраж зобов’язати РФ не порушувати Конвенцію ООН

Морське право: Київ просить арбітраж зобов’язати РФ не порушувати Конвенцію ООН

1455
Ukrinform
Україна ініціювала арбітражне провадження проти Російської Федерації відповідно до Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права 1982 року з метою захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до Криму морських зонах в Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

"Україна просить арбітражний трибунал підтвердити її права як прибережної держави та зобов'язати Російську Федерацію припинити міжнародно-протиправні діяння у відповідних морських акваторіях, надати Україні відповідні запевнення і гарантії їх неповторення та відшкодувати Україні всі завдані Російською Федерацією збитки", - йдеться у заяві.

Як зазначають у МЗС, від початку незаконної агресії Російської Федерації у Криму, права України у цих зонах були порушені та узурповані державою-агресором. Україна прагне припинення Російською Федерацією порушень положень Конвенції, а також захисту своїх прав у Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці, включаючи права України на природні ресурси континентального шельфу Криму, які належать українському народу.

Варто зауважити, що попри протести України, Російська Федерація продовжує вчиняти незаконні дії в межах морських зон України. "Тому Україна змушена звернутись до арбітражу відповідно до положень Конвенції. Приєднуючись до Конвенції, Україна і Російська Федерація погодилися на процедуру врегулювання спорів шляхом арбітражу, рішення якого є обов'язковим до виконання сторонами", - наголошують у МЗС.

14 вересня 2016 року Міністерство закордонних справ України офіційно надіслало Міністерству закордонних справ Російської Федерації повідомлення про арбітраж і позовну заяву про ініціювання арбітражного розгляду відповідно до Додатку VII до Конвенції.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Порошенко доручив МЗС подати позов проти Росії до міжнародного арбітражу і висловив сподівання, що Російська Федерація візьме участь в цьому процесі як підписант Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права, а "не буде ховатися від міжнародних судових організацій, як це було зі створенням міжнародного арбітражу з розслідування трагедії літака рейсу МН17".

Він також зазначив, що правова позиція України є твердою, базується на чітких доказах, і Україна доведе за допомогою арбітражу юридичні факти викрадення Російською Федерацією природних ресурсів і завдання шкоди екології басейну Чорного моря.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-