Венеціанська комісія закликала переглянути закон про "партійну диктатуру"

Венеціанська комісія закликала переглянути закон про "партійну диктатуру"

1227
Ukrinform
Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) на своєму засіданні в суботу ухвалила рішення щодо законодавчої норми, яка дозволяє партіям "підчищати" партійні списки вже після виборів.

Про це повідомляє "Європейська правда", яка має в розпорядженні заключні положення рішення, схваленого комісією на засіданні у Венеції.

Як відомо, зміни до закону "Про вибори народних депутатів", що більше відомі як "закон про партійну диктатуру", були ухвалені парламентом в лютому і стали частиною домовленостей про ротацію уряду. Вони були підтримані після 20 провальних голосувань. Після цього ключові парламентській партії, в тому числі БПП та Народний фронт, провели з’їзди для зміни своїх виборчих списків зразка 2014, викресливши з них небажаних кандидатів

У Венеціанській комісії наполягають, що така практика не відповідає європейським стандартам.

ВК нагадала, що кілька років тому вже давала висновок щодо конституційних положень про "імперативний мандат" і тоді також визнала дану норму недемократичною.

"Відповідно до своїх попередніх коментарів щодо Конституції, Венеціанська комісія вважає, що надання партіям таких повноважень суперечить міжнародним стандартам і де-факто позбавляє громадян (електорат) здійсненого ними вибору, бо партія сама обирає, хто з учасників списку має бути обраний. Право партій прибирати кандидатів зі свого списку після того, як вибори вже відбулися,... має бути переглянуте і приведене у відповідність до європейських стандартів", - йдеться у висновках Комісії.

Висновки Венеціанської комісії не є юридично зобов’язальними для України, однак в разі, якщо Київ проігнорує висновки ВК, це викличе претензії з боку західних партнерів.

Фтот: venice.coe.int

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-