У звільненні Савченко Україні допомагав увесь світ - Президент

У звільненні Савченко Україні допомагав увесь світ - Президент

962
Ukrinform
Після заяви Президента України Петра Порошенка у Туреччині про готовність взяти на себе політичну відповідальність щодо помилування російських ГРУшників, процес обговорення повернення Надії Савченко додому перейшов "у публічну плоскість".

Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу "Інтер", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Моя заява у Туреччині, де я виявив ініціативу і сказав, що я готовий взяти на себе політичну відповідальність і прийняти рішення про помилування російських спецназівців для того, аби повернути Надію додому. Після цієї публічної заяви обговорення цього питання перейшло у публічну плоскість. До цього це була кропітка, але не публічна робота", - сказав він.

При цьому, Порошенко зауважив, що у цьому процесі Україні допомагав увесь світ.

"І без санкцій нічого б не було, без твердої позиції лідерів європейських країн і США, Японії, Австралії. Без рішучої резолюції Європарламенту, але головне - без потужної позиції всередині країни. Без зусиль Марії Іванівни, як мами, теж було б набагато важче. Велика кількість людей допомагали мені, аби це стало можливим. Я безмежно вдячний кожному з них. Почалася ця робота ще у липні 2014 року, коли вперше була поставлена вимога щодо її повернення і десь наприкінці 2014 року нам було заявлено, що вони збираються розглядати це питання лише після того, як буде вирок так званого суду у Росії", - наголосив Глава держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-