Порошенко прибув у Раду

Порошенко прибув у Раду

Укрінформ
Президент України Петро Порошенко прибув до Верховної Ради.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, очікується, що Глава держави представить проект постанови №4654 про надання згоди ВР на призначення генпрокурором Юрія Луценка.

Фракція БПП підійшла до трибуни для того, щоб не допустити "радикалів", які до цього блокували трибуну, але пішли на свої робочі місця для ухвалення попереднього законопроекту.

За даними спікера Верховної Ради Андрія Парубія, буде повна процедура розгляду, яка триватиме не менше години

Як повідомляв Укрінформ, раніше 12 травня Глава держави підписав ухвалений на ранковому засіданні Ради Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України".

Одним із нововведень цього закону є зміна кваліфікаційних вимог до кандидатури на посаду генерального прокурора. Цю посаду може обійняти людина, яка має вищу освіту та стаж роботи в галузі права або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі не менше 5 років. Раніше була прописана вимога про обов'язкову наявність юридичної освіти. Юрій Луценко не має юридичної освіти.

Закон також визначає, що тимчасово, до 15 квітня 2017 року, призначення прокурора на низку адміністративних посад, у тому числі й на посади заступників генпрокурора, здійснюватиметься генеральним прокурором.

Крім того, ухвалений нормативно-правовий акт передбачає, що прокурором регіональної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше 3 років, а прокурором ГПУ - громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше 5 років.

Іншими нововведеннями закону є створення у структурі Генеральної прокуратури Генеральної інспекції та уточнення особливостей спеціального досудового розслідування кримінальних правопорушень, необхідних для проведення заочного засудження осіб, які знаходяться за межами України чи на території тимчасово окупованих територій.

Документ також урегульовує законодавчу колізію й відтерміновує на 2 роки передачу справ, розслідування у яких триває, з ГПУ до Державного бюро розслідувань.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-