Турчинов: Історія вчить - агресора неможливо умиротворити

Турчинов: Історія вчить - агресора неможливо умиротворити

Укрінформ
Сьогодні, як і понад 70 років тому, незламні духом українці зі зброєю в руках захищають суверенітет та територіальну цілісність нашої держави.

Про це йдеться у зверненні секретаря РНБО Олександра Турчинова з нагоди Дня пам’яті та примирення.

"Історія має нас вчити. Вчити тому, що агресора неможливо умиротворити. Створивши конфлікт в Придністров'ї, Чечні, він піде далі - до Абхазії, а звідти - до Грузії, потім - до України. І від цивілізованого світу залежить, чи чекати наступного кроку агресора, чи знешкодити його?", - зазначив він.

Турчинов нагадав, що понад 60 країн були втягнені в Другу світову війну: "Бої точилися на трьох континентах, у ній взяли участь 80% населення Землі. Порахувати втрати від війни надзвичайно складно: за різними підрахунками, загинули близько 55 мільйонів осіб, з них 14 мільйонів - українці".

"Війни ніколи не починаються зненацька, їх готують, їм сприяють... У 30-і роки, прийшовши до влади, Гітлер знехтував Версальським договором, почав нарощувати воєнні потужності та оголосив призов до армії. Йому це дозволили. Аншлюс Австрії відбувся 1938 року, - Європа й це проковтнула. І не лише проковтнула, проваджуючи політику умиротворення агресора, повіривши запевненням Гітлера, що це "остання територіальна претензія". Європейські політики на перемовинах в Мюнхені, не запросивши туди представника Чехословаччини, віддали агресору частину її території - Судети. Розриваючи Чехословаччину, "друзі" прикривалися бажанням зберегти мир... Але замість миру вся Європа захлинулася кров'ю", - наголосив він.

На думку Турчинова, "у нас є лише один шлях - шлях об'єднання та перемоги", який українці мають з честю пройти до кінця.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-