Єрофеєв у суді: Приїхав на Донбас воювати

Єрофеєв у суді: Приїхав на Донбас воювати "за ідею"

Укрінформ
Звинувачений у тероризмі російський ГРУшник Євген Єрофеєв розповів, що приїхати у Луганськ його спонукало бажання вступити у ряди народної міліції "ЛНР" і воювати "за ідею".

Про це він розповів у четвер під час допиту на судовому засіданні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я приїхав у Луганськ для того, щоб вступити в ряди "народної міліції ЛНР", - відповів він, зазначивши, що перетнув кордон України і приїхав у Луганськ з Росії на рейсовому автобусі.

За словами Єрофеєва, він взявся за зброю на території України з ідейних міркувань.

"За ідею", - відповів він на запитання судді, з якою метою він прибув в Україну.

При цьому ГРУшник зазначив, що його обурило "вбивство сотень правоохоронців" на Майдані.

"У ході Революції Гідності загинули співробітники МВС, Беркуту, Нацгвардії. Ніхто не шукав винних і не призначав пенсії або одноразові виплати їхнім сім'ям", - сказав він.

В той же час Єрофеєв згадав про пожежу у Будинку профспілок в Одесі.

Він також сказав, що після його затримання співробітниками СБУ до призначення йому адвокатів на нього чинився тиск з метою схилити до зізнання. Зокрема, він розповів про легкі хлопання по обличчю, загрози, підвищений тон українських правоохоронців і назвав тиском утримання його в підвалі в Краматорську. Проте на запитання прокурорів, чи повідомляв він про це комусь (адвокатам, консулові, представникам правозахисних організацій, журналістам) він сказав, що повідомив про це тільки представників МККК і російських правозахисників. Жодних заяв він не писав із цього приводу, оскільки у нього була перебита права рука.

Він визнав, що форма, представлена прокурорами в якості речового доказу, є його формою. "Так, моя", - сказав він.

На запитання судді чому на ній не було жодних знаків відмінності, Єрофеєв відповів, що в народній міліції "ЛНР" в усіх різна форма і немає чітко встановлених знаків відмінності: "Одягнув таку форму, яка була".

На багато запитань прокурорів і суддів Єрофеєв відмовлявся відповідати.

Допит Єрофеєва в залі суду завершився. Він тривав близько півтора годин. Суд оголосив перерву.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-