В Україну вирушають західні експерти для просування реформ у регіонах

В Україну вирушають західні експерти для просування реформ у регіонах

3230
Ukrinform
Міжнародна громадська організація Razom, яка почала активно працювати в США з січня 2014 року, запровадила програму "Reformers Without Borders" ("Реформатори без кордонів"), спрямовану на залучення американських та європейських фахівців у просуванні реформ в окремих українських регіонах.

Перший експерт зі США за цією програмою відправляється незабаром до Одеської області для обміну досвідом у сфері інвестицій, розповіла в коментарі Укрінформу віце-президент організації Razom Анастасія Рибицька.

"Суть програми полягає в тому, щоб створити міст довіри між локальним громадянським суспільством у регіонах і місцевими органами влади", - зазначила представник організації.

За її словами, на рівні регіонів в Україні існує дефіцит розуміння між неурядовими організаціями та владою, у тому числі, коли вони працюють над просуванням одних і тих самих проектів реформ. "Це можна подолати, якщо ввести додаткову ланку – іноземних експертів із західною освітою й досвідом, які працюватимуть на посадах незалежних радників у місцевих органах влади. Вони не залежатимуть від системи та матимуть кращий контакт з громадянським суспільством", - зазначила Анастасія Рибицька.

За її словами, ця модель вже була успішно випробувана, коли минулого серпня двоє представників організації – Люба Шипович та Наталя Щирба – поїхали зі США в Одесу реформувати IT-сектор в рамках проекту "RazomOdessa". Після п’ятимісячного перебування в регіоні та досягнення позитивних результатів, було прийнято рішення розробити окрему програму, яка дозволяла би направляти західних фахівців в Україну на циклічній основі.

З цією метою Razom оголосила конкурс фахівців, готових попрацювати в Україні – для початку впродовж трьохмісячного терміну. Перший в рамках ініціативи "Reformers Without Borders" до України поїде Хьюго Сполдінг (Hugo Spaulding), який має досвід тривалої роботи аналітика в одній із експертних установ Вашингтона. Він працюватиме в Департаменті "Агентство з питань інвестицій та розвитку" Одеської області й зосереджуватиметься на проектах для малого бізнесу у таких секторах, як туризм, ІТ-технології та альтернативні джерела енергії.

Сам Хьюго у коментарі агентству пояснив свій вибір тим, що наразі Україна переживає складний період, втім "саме зараз існує найбільше можливостей, щоб допомогти реалізувати зміни в країні". Він зауважив, що готовий працювати на волонтерських засадах впродовж трьох місяців в Одеській області, й після завершення програми, можливо, шукатиме можливості залишитись в Україні на довше.

Фінансування проекту "Reforms without borders" поки що здійснюється силами організації Razom, яка для цього активно шукає спонсорів та партнерів, а також закликає робити індивідуальні пожертви будь-якого розміру на програму. На нинішньому етапі до цієї ініціативи вже підключаються інші організації, зокрема Nova Ukraine із Сан-Франциско. Загалом же, за словами організаторів програми, планується долучити якомога більше експертів не тільки зі США, а й з країн Європи, які зможуть поділитися передовим досвідом в будь-якій з областей України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-