Втеча

Втеча "судді-стрілка": Ставнійчук думає, що справа не в імунітеті

Укрінформ
Одеського "суддю-стрілка" не змогли затримати не через його імунітет, а через непідготовленість працівників відповідних служб.

Таку думку в ексклюзивному коментарі кореспондентові Укрінформу висловила голова ГО "За демократію через право" Марина Ставнійчук.

"До імунітету судді насправді цей кримінальний казус, який стався, не має жодного відношення. Я впевнена, що затримувати цього суддю, фіксувати факт вчинення ним кримінального злочину мали б люди, які професійно підготовлені до цієї роботи. Для мене дивно виглядає, що країна витрачає десятки і сотні мільйонів на екіпіровку цих загонів, які мають обслуговувати роботу НАБУ, є Служба безпеки України зі всіма засобами протидії кримінальним злочинам, і ці органи виявили свою непідготовленість і безпорадність у цій ситуації", - сказала вона.

Ставнійчук також зауважила, що зміст суддівського імунітету в Україні має відповідати європейським стандартам, зокрема, варто запровадити так званий статус судді "обмежений", який пов'язаний лише з їх діяльністю. Такі пропозиції, як підкреслила голова ГО, уже давно існують, навіть підготовлено відповідні зміни до Конституції України.

"Коли ми працювали у Конституційній Асамблеї, ми готували пропозиції щодо обмеження і депутатського імунітету, і суддівського імунітету. А на сьогоднішній день ми маємо позицію Президента щодо скасування депутатської недоторканності у повному обсязі, що призвело до того, що парламент не підтримує цю ідею", - наголосила Ставнійчук.

Як повідомляв Укрінформ, детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Національної поліції викрили у вівторок, 29 березня, одного із суддів Малиновського райсуду Одеси в отриманні неправомірної вигоди у сумі 500 тисяч гривень. Однак при затриманні суддя вчинив опір і, застосувавши вогнепальну зброю та користуючись статусом недоторканності, зник з місяця події.

У той же день Президент доручив СБУ вжити усіх заходів для його затримання.

Увечері 29 березня працівники НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заявили, що ними встановлено місце знаходження судді, який застосував вогнепальну зброю проти детективів.

Наразі суддя Малиновського районного суду міста Одеси Буран, який був затриманий учора під час отримання хабара, знаходиться в 11-й лікарні міста Одеси з порізаними венами і перебуває під охороною правоохоронців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-