КС відкинув «колективну відповідальність» за переписування Конституції

КС відкинув «колективну відповідальність» за переписування Конституції

976
Ukrinform
«Законопроект про внесення змін до Конституції України подається до Верховної Ради України лише одним із суб’єктів, визначених у статті 154 Основного Закону України», - таке твердження міститься у мотивувальній частині сьогоднішнього рішення Конституційного суду України за поданням 51 нардепа. 

Тобто, як випливає з оприлюдненого сьогодні рішення, законопроект про внесення змін до Конституції може бути внесено до Верховної Ради або особисто Президентом, або не менш ніж 150 народними депутатами, і не може бути внесений «колективно» - Президентом і нардепами одночасно.

Втім, слід зауважити, що «некомфортне» тлумачення міститься саме в мотивувальній, а не в резолютивній частині документу, тож КС може й змінити думку з цієї позиції.

Нагадаємо, що сьогодні Конституційний Суд України дозволив Верховній Раді самій визначати, на якій саме черговій сесії вносити зміни до Основного Закону.

Необхідність тлумачення терміну "чергова сесія" ВР виникла у народних депутатів, коли постало питання голосування змін до Конституції України в частині децентралізації. Відтоді обранців почали звинувачувати у спробі затягнути голосування щодо цих змін. Зміни до Конституції в частині децентралізації були проголосовані 31 серпня у першому читанні на попередній сесії Ради. Законопроект відправили на аналіз до Конституційного суду.

Згідно з законодавством, депутати мають проголосувати отриманий з КСУ законопроект змін до Конституції 300 голосами "на наступній черговій сесії Верховної Ради". У грудні депутати проголосували за продовження сесії, яка почалась у вересні, до 2 лютого.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-