Росія переховувала закатованих Карпюка і Клиха - МЗС

Росія переховувала закатованих Карпюка і Клиха - МЗС

Укрінформ
Українські консули не могли потрапити до Миколи Карпюка і Станіслава Клиха через те, що Росія намагалася приховати їхній фізичний стан після катувань.

Про це заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба на брифінгу у вівторок в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Очевидно, що фізично вони (Карпюк і Клих - ред.) перебували в тому стані після тортур, після катувань, що українські консули б це зафіксували і зробили надбанням громадськості. Тобто людей закатованих, замучених ховали від українських очей, від очей українського консула для того, щоб привести до стану, коли їх вже можна буде показувати світу», - наголосив Кулеба.

Він зазначив, що у нього не має інших слів, як констатувати «абсолютно варварські дії російської сторони».

Дипломат повідомив, що на даний момент на території РФ офіційно утримується 10 українських політв'язнів і МЗС проводить системну роботу, щоб історія кожного з них була відома міжнародній спільноті, щоб спільними зусиллями вимагати їх звільнення.

«З минулого року понад 200 офіційних заяв, зустрічей, розмов було проведено для того, щоб змінити позицію РФ, її ставлення до наших в'язнів», - сказав дипломат.

За його словами, наразі можна говорити про абсолютно цілеспрямовану політику РФ щодо українських політв'язнів, оскільки прослідковується єдиний почерк стосовно них, зокрема, у жодному випадку російська сторона не повідомляла Україні про перебування українців під юрисдикцією Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-