На Вінниччині планують відновити підготовку військових медиків, - Сергій Борзов

На Вінниччині планують відновити підготовку військових медиків, - Сергій Борзов

Укрінформ

На Вінниччині планують відновити підготовку військових медиків. Такі наміри оприлюднені під час спільних відвідин Погребищенського медичного фахового коледжу начальником Вінницької ОВА Сергієм Борзовим та начальником  Української військово-медичної  академії Валерієм  Савицьким.

Про це повідомляє Вінницька ОВА, передає Укрінформ.

«В медичному коледжі  у Погребищі навчаються діти з м. Вінниці, що є для мене показником високої  якості освіти. Студенти живуть у гуртожитку і користуються можливостями потужної навчальної бази  та фахового викладацького колективу, - а це для середнього рівня медичної освіти сьогодні чи не найважливіше», - зауважив Сергій Борзов. 

Начальник  Української військово-медичної  академії, доктор  медичних  наук,  професор Валерій  Савицький під час зустрічі із керівництвом області вніс пропозицію  про  необхідність повернення військово - медичної підготовки у вузи та у медичні коледжі, аби правильно лікувати вогнепальні поранення, травми пов’язані з війною.

«Військова медицина більш жорстка, ніж цивільна: поранений отримує першу допомогу на полі бою, далі проходить по етапах медичної евакуації, де виконується певний обсяг допомоги. Тож лікар, який  приймає на лікування пораненого, чітко розуміє, що йому вже зроблено».

Війна з росією сформувала нові виклики  у підготовці медичних кадрів. З наступного року  на Вінниччині планується розпочати навчання медичних працівників військового спрямування. Кількість місць буде залежати від державного замовлення.  Навчання проходитиме за схемою: 3 роки – студент, 4-й рік – курсант.  

Медичний бакалавр – таку спеціальність матимуть випускники по закінченні навчання. 

Директор Погребищенського медичного фахового коледжу Олександр Гаврилюк зазначив, що заклад,  готовий до співпраці з Українською військово-медичною академією. 

Він також додав, що матеріально-технічна база і методичне забезпечення навчального закладу сприяє якісній підготовці спеціалістів. 

Читайте також: На Вінниччині запрацювала 57-ма поліцейська станція - Сергій Борзов

«Ми будемо навчати студентів першого, другого і третього курсу. І, можливо, вже на четвертому і п’ятому курсі вони  зможуть продовжити підготовку в Українській військово-медичній академії та отримають відповідну кваліфікацію», - зазначив Олександр Гаврилюк.

Щодо співпраці закладів медичної освіти Вінниччини з Українською військовою академією Сергій Борзов бачить досить перспективною.

«Війна  робить виклики у  всі сфери життя. Медична - одна з перших, яка це відчула. І ми, відповідно, повинні їх вирішувати. Впевнений, що підготовка військових медиків середньої ланки, тобто медичних бакалаврів, є дуже потрібною сьогодні.  Вінниччина має для цього відповідну  базу»,- відмітив начальник ОВА.

Фото: Вінницька ОВА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-